in ,

Çin Kaynaklı Haber Sonrası BTC Ne Tepki Veriyor?

Bitcoin

Çin’den gelen negatif haberler ile ilk etapta %5 üzerinde sert bir düşüş yaşayan Bitcoin ve kriptopara piyasası 23 Eylül tarihli analizimizde belirtmiş olduğumuz 44,250-45,300 USD bölgesindeki dirençten dönüş yaşadı. İlk etapta “kriptopara birimleri ile işlemlere yasak getirilmesi” şeklinde olan açıklamanın detayları medyaya düştükçe 42,000 USD seviyelerindeki desteğe kadar düşüş devam etti.

44,250-45,300 USD bölgesindeki dirençten yaşanacak dönüşün aynı zamanda oluşacak yeni bir düşüş trendini de tetiklediği görülüyor. Bu seviyenin fibonacci 0.618 seviyesine denk gelmesi de 42,000 USD desteğinin altında bir fiyatlanma olasılığını gündeme getiriyor. 42,000 USD desteğinin kırılımı halinde sırası ile 39,600 USD ve 37,100 USD seviyelerindeki destekler test edilebilir.

42,000 USD desteğinden gelecek alımların güçlü bir şekilde yukarı yönlü ivmeye dönüşmesi halinde ise 44,250-45,300 USD bölgesi tekrardan test edilebilir. Bu bölgenin kırılımı halinde düşen trend direncinin de kırılımı gerçekleşeceğinden dolayı 46,800 USD direncine kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz.

Düşüş hareketinin devam etmesi ve 39,600 USD desteğinin test edilmesi halinde bu destek üzerinde oluşabilecek “ikili dip” formasyonu da takip edilebilecek diğer bir seçenek olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Çin’den, Evergrande Krizi İçin Nakit Enjeksiyonu

Ojamu

Ojamu, Markalar İçin Akıllı NFT Destekli Pazarlama Çözümü Sunuyor