in ,

Çin Hükûmeti Yetkilileri VeChain (VET) Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

Çin hükûmeti, anakarada Bitcoin madenciliği ve ticareti yasağı önerdiği günlerde kriptopara sektörünün manşetinin odağı haline geldi. Çin, bankaların kriptopara birimleriyle ilgili işlemlerini yasaklarken Bitcoin madenciliğini de ortadan kaldırmaya çalışıyor. Tam bu esnada hükûmet yetkililerinden birkaç isim blockchain teknolojisi olan VeChain (VET) vakfındaki yetkililerle bir araya geldi.

VeChain Foundation geçtiğimiz günlerde Çin hükûmeti yetkililerinin Singapur ofislerini ziyaret ettiğini açıkladı. Vakfa göre, Şanghay, Changning ve Huangpu bölgesinden liderler potansiyel dönüştürücü işbirliklerini tartıştı. VeChain; topluluklara, işletmelere, hükûmetlere ve daha fazlasına hizmet etmeye her zaman hazır” olduğu mesajını verdi.

vechain

Çin kripto yayını ChainNews, toplantın konusunun ne olduğunu daha da derinlemesine inceledi. Yetkililer, blockchain teknolojisinin dijital ekonominin geleceğinde önemli bir rol oynayacağına olan güvenlerini dile getirdiler. ChainNews’e göre, toplantı sırasında yetkililer VeChain teknolojisinin iş geliştirme yönünü takdir ettiklerini ve onayladıklarını tekrar tekrar ifade ettiler.

Çin hükûmeti tarafından bu tür bir tanıma, VeChain’in geleceğini belirlemede uzun bir yolu kat ettirebilir. Çin, 2032 yılına kadar ABD’yi geçeceği düşünülen dünyanın en büyük ikinci ekonomisidir. Aynı zamanda 1,4 milyardan fazla insanla dünyanın en yüksek nüfusa sahip ülkesidir. Bu nedenle, Çin’de benimsenme, VeChain’i dünyanın en büyük blok zinciri teknolojisi için bir rakip haline getirecektir. Yıllar içinde Çin, dünyanın en hızlı teknoloji benimseyenleri arasında olduğunu da kanıtladı.

VeChainThor 1 Milyon Hesaba Ulaştı

VeChain Foundation, 1 milyon hesaba ulaştığını duyurdu. Blockchain projesi bu dönüm noktasına üçüncü yıl-dönümünden bir ay önce 26 Mayıs tarihinde ulaştı. Vakfın, Twitter hesabından şu açıklamaya yer verildi: “Topluluktan kurumsal kullanıcılara, aktif VET ve VIP180 holder’ları ile birlikte sürekli olarak kitlesel benimsemeye doğru ilerliyoruz.”

VeChain, tercih edilen kurumsal blok zinciri statüsünü sağlamlaştırırken benimsenmeye devam etti. Kendi blockchain yapısında Walmart, LVMH ve BMW gibi devler de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen firmalarından bazılarına sahip olduğu için bunlarla övünmektedir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Circulating Supply

Circulating Supply (Dolaşımdaki Arz/Kaynak) Nedir?

charged particles

Yılın En Dikkat Çeken NFT Projesi: Charged Particles