in ,

Çin Coin’leri Neden Yükseliyor?

Çin merkezli kripto varlıklar, olumlu fiyatlanmaya devam ediyor. Peki bu varlıkların yükselişinin ardında hangi sebep yatıyor dilerseniz birlikte inceleyelim. 

Geçtiğimiz hafta boyunca ara ara yükselişler yaşayan Çin coin’leri, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Şubat ayında Hong Kong tarafından yapılan duyuru, Çin merkezli coin’lerin 1 Haziran 2023’ten itibaren tüm vatandaşlar için yasal hale geleceğini belirtmişti. Hong Kong tarafından yapılan bu duyuru, Çin merkezli coin’lerin fiyatlarında ralliyi ateşledi. 

Bu süreçte kripto analistleri, Çin menşeili kripto varlıkların artışının devam edeceğine ve Filecoin, NEO, Conflux, VeChain ve Qtum gibi varlıkların sahiplerinin daha fazla kazanç elde edebileceklerine inandıklarını söylediler. 

Hong Kong tarafından duyurulan yasanın yürürlüğe girmesine bir gün kala birçok yatırımcı Çin coin’lerinde yaşanacak hareketleri merakla bekliyor. 

Çin merkezli coin’lerin bazılarını şöyle sıralayabiliriz: 

  • Conflux Network (CFX)
  • Nervos Network (CKB) 
  • Cocos-BCX (COCOS)
  • Ethernity (ERN)
  • ImmutableX (IMX)

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Çin Merkezli Coin’ler Hangileri?

DEXTools Nedir? Nasıl Kullanılır?