in ,

Çin Coin’leri Nasıl Alınır?

Hong Kong’un 1 Haziran’da bireysel kripto varlık alım satım işlemlerini yasal hale getireceğini açıklamasıyla birlikte Çin merkezli kripto varlıklara yönelik ilgi arttı. 

Hong Kong’da kripto varlıkların yasallaşmasıyla birlikte Çin merkezli coin’lerin fiyatlarında da gözle görülür artışlar kaydedildi. Birçok yatırımcı acaba yeni boğa sezonu Asya’dan mı gelecek diye düşünürken, Çin coin’lerini nasıl alacağını araştırmaya başladı. 

Her kripto para farklı borsalarda listelendiği için Çin coin’leri şu borsadan alınır gibi genel geçer bir cümle kurmamız doğru olmaz. O yüzden dilerseniz en popüler 5 Çin coin’ini ve hangi borsalarda yer aldıklarını birlikte inceleyelim. Diğer Çin coin’lerinin nerede listelendiğini öğrenmek için CoinMarketCap üzerinden verilere göz gezdirebilirsiniz. 

En popüler 5 Çin coin’ini şöyle sıralayabiliriz: 

Conflux Network (CFX)

Conflux Network, Asya blok zinciri sektöründe sınır ötesi, çok zincirli iş birliğini teşvik etmeyi amaçlayan gelişmiş bir DeFi ekosistemidir. Proje aynı zamanda Çin’de faaliyet gösteren devlet onaylı tek kamu blok zinciridir. 

kripto blockchain

Conflux almak isteyen yatırımcılar, Binance, KuCoin, Bithumb, OKX, Gateio, MEXC vb. borsalarda listelenen bu varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

ImmutableX (IMX) 

Çin merkezli coin’lerin arasında yer alan ImmutableX, Ethereum blok zincir ağındaki NFT’ler için ilk Layer-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür. 

ImmutableX almak isteyen yatırımcılar, Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken, Uniswap, Bybit vb. borsalarda listelenen bu varlığı yine bu platformlar aracılığıyla kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Linear Finance (LINA) 

Linear Finance, önde gelen likidite sorunlarını ve yüksek gas ücretlerini düzelterek merkeziyetsiz finansmanı geliştirmek isteyen bir blok zincir projesidir. 

LINA almak isteyen yatırımcılar, Binance, KuCoin, Pancakeswap, Gateio, Huobi vb. borsalarda listelenen bu varlığı kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Neo (NEO)

NEO, kullanıcıların blok zincir teknolojisindeki gelişmeler ile ilgili oylamalara katılmasını sağlayan, akıllı kontratların ve dijital varlıkların gelişimini sağlayan blok zincir tabanlı bir platformdur. 

Çin Ethereum’u olarak adlandırılan bu varlığı almak isteyen yatırımcılar; Binance, KuCoin, Bitfinex, Bittrex, OKX, Huobi, Gateio gibi borsalarda listelenen bu varlığı kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Filecoin (FIL) 

Filecoin, veri doğrulama ve arşivleme gibi işlemler ile madencilik yapma olanağı sağlar. 

Filecoin almak isteyen yatırımcılar; Binance, KuCoin, Coinbase, Kraken, Gemini gibi borsalarda listelenen bu varlığı kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) 27.000 Doların Üzerinde Fiyatlanıyor

Tether’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların Zirvesine Ulaştı