in ,

Chivo Bitcoin Cüzdanıyla Araç Yakıtı Alanlara İndirim

Bitcoin

El Salvador Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz Cuma günü (1 Ekim) yaptığı açıklamada, Chivo cüzdan kullanıcılarının ülkedeki en büyük benzin istasyonlarında yapılan yakıt alışverişlerinde indirimden faydalanabileceğini açıkladı.

Yakıt için hükümetin kripto cüzdanı olan Chivo cüzdanı ile ödeme yapan müşteriler, galon başına (yaklaşık 3,78 Litre) 0,20 dolar tasarruf edecek.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin geçen hafta yanardağla çalışan Bitcoin madencilik tesisini kısa bir video ile tanıtımını yaptıktan sonra, Twitter takipçilerine hükümetin yürürlüğe koyduğu iki olumlu uygulamadan bahsetti. Bukele, El Salvador’da yakıt fiyatını dengelemek için bir fona yetki veren bir kararnameyi imzaladığını açıkladı. Yakıt fiyatlarında bir artış beklendiği ancak kararnamenin artışı durdurduğu kaydedildi.

Bukele, aslında, yakıt fiyatlarının “hafif bir düşüş” göstereceğinin altını çizdi. Bukele, “Hükümet bir yıl boyunca uluslararası pazarda meydana gelen artışları emecek” açıklamasında bulundu. İndirimler olursa direkt olarak (ülkedeki mevcut tüm markaların) LPG tüplerinin fiyatına yansıyarak tüketicilere aktarılacak” dedi.

Bitcoin

Başkan ayrıca, halihazırda yakıt sübvansiyonu alan hanelerin yardım almaya devam edeceğini ve fiyatların artmayacağından, bunun aksine indirim olacağını söyledi. Bukele, “Bu sadece hane halklarının değil, aynı zamanda küçük işletmelerin de ceplerini hafifletecek, ekonomimizi güçlendirmeye yardımcı olacak ve en savunmasız sektörler de ülkemizin sahip olduğu ekonomik büyümenin faydasını hissedecek.” dedi.

Chivo ile Galon Başına 0,20 Dolar Tasarruf Edecek

Bu açıklamaların ardından Bukele, Chivo Bitcoin cüzdan kullanıcılarının depolarını doldurduklarında galon başına indirimden faydalanabileceklerini açıkladı.

Bu yeni indirimin ana hatları henüz çok net değil, ancak Bukele, bir müşteri ödeme yapmak için Chivo cüzdan uygulamasını kullanırsa, ülkedeki en büyük benzin istasyonu şirketlerinden bazılarının galon başına 0,20 dolar indirim uygulanacağını belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Alanyaspor

Alanyaspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $ALA Token Nasıl Satın Alınır?

Andre Cronje Kimdir?