in ,

Chirpley (CHRP) Nedir? Nasıl Alınır?

Chirpley, yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak uçtan uca otomatik tanıtım kampanyalarına olanak tanıyan yenilikçi bir Web3 influencer platformudur. Bu yazımızda sizlere Chirpley’in ne olduğundan detaylıca bahsedeceğiz. 

Chirpley, küçük influencer’lar için son teknoloji bir ifluencer pazarlama platformudur. Chirpley, tamamen kullanıcıların çıkarına çalışan merkeziyetsiz bir organizasyon oluşturmak amacıyla geliştirilmiştir. 

Chirpley Ekibi 

Chirpley fikrinin ardındaki isim Job ter Horst’tur. Horst, Chirpley’in kurucusu olduğu gibi CEO’luk görevini de üstlenmektedir. İş geliştirme, fon sağlama, hukuk, strateji, satın almalar, hazine ve yatırımcı ilişkilerinden sorumludur. Horst, PentaGOM’dan finans ve girişimcilik projelerini yönetme konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. 

Şirketin diğer kurucu ortağı ise Sam Srikaran’dır. Srikaran aynı zamanda şirketin COO’luk görevini de yürütmektedir. 

Chirpley ekibin CTO’luk görevini ise Thijs K. yürütmektedir. Ürün sahibi ise Jeroen van den Bosch’tur. 

Chirpley Destekçileri

Chirpley projesinin ortakları ve yatırımcıları arasında oldukça önemli şirketler yer almaktadır. FantomStarter, LVT Capital, 7 O’Clock Capital, GDA Capital gibi isimler Chripley projesine yatırım sağlarken, Bybit, MEXC, FLOKI, BabyDoge, TrustFi, Zeroswap ve çok daha fazlası projenin ortakları arasında yer alıyor. 

Chirpley’i Benzersiz Yapan Nedir? 

Nano ve micro-influencer pazarlamayı bir sonraki seviyeye taşımayı amaçlayan Chirpley, nano ve micro-infleuncer’ların tabanına ev sahipliği yapıyor. Günümüzde influencer’ların ve takipçi sayısının giderek önemli hale gelmesi de Chirpley’i diğerlerinden benzersiz kılıyor. 

Chirpley Özellikleri 

Chirpley, yapay zeka destekli teknolojisi sayesinde hızlı ve verimli bir şekilde özel pazarlama kampanyaları oluşturma gibi kabiliyetlere sahiptir. 

Platform, pazarlamacıların satışları ve kazançları arttırdığı tek tıklamalı influencer marketing bomb’lar oluşturmasına olanak tanır. Son derece uygun maliyetli kampanyalar sunan Chirpley, Tools of Chirpley isimli bir araca sahiptir. Tools of Chirpley, influencer’ların bağlantılı sosyal medya kanallarından gelen verilere dayanarak bir piyasa fiyatı oluşturur. 

Chirpley’in diğer özelliklerini ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Marketing kampanyalarını planlamak ve otomatikleştirmek için maliyet ve zaman açısından etkin yöntem sağlamak, 
  • Bir içerik oluşturucunun uygunluğunu ve özgünlüğünü değerlendirmek için birden fazla araç ve yöntem kullanmak, 
  • AI-Driven Analytics ve Data Modeling aracılığıyla influencer’lar üzerinde mümkün olan en iyi eşleşmelerş sağlamak, 
  • Tüm önde gelen sosyal medya kuruluşlarıyla uyumluluk sağlamak.

Bunların yanı sıra Chirpley platformu ile hem marka hem de influencer olabilirsiniz. Chirpley, influencer’lara aşağıdakiler gibi cross-media kampanyaları sağlar. 

  • YouTube reklamları ve video incelemeleri, 
  • Wechat’te KOL’ler ve reklamlar, 
  • Reklam verenlerin ağları, teşvikli ve teşviksiz trafik kampanyaları, 
  • 450’den fazla küresel haber sitesine back linking ve daha fazlası.

Chirpley Son Gelişmeler

Bu ay içerisinde yaşanan bir gelişme ile Chirpley adından söz ettirdi. Önde gelen blockchain ve teknoloji danışmanlık firması IBC Group, Chirpley’i desteklediğini duyurdu. 

Yine bu ay içerisinde Chirpley ve BabyDoge yakma etkinliği için iş birliği yaptı. İki platform birlikte, kripto piyasasındaki değerini ve itibarını artırmak amacıyla CHRP token arzının toplam %1’ini yakma konusunda anlaştı. 

Bununla birlikte, Huobi PrimVote etkinliğinin dördüncü turu için 150’den fazla başvuru arasından 21 projeyi seçti. Seçtiği projeler arasında Chirpley (CHRP) de yer aldı. 

Proje son olarak geçtiğimiz ay TikTok ile entegrasyon sağlayacaklarını duyurdu. Entegrasyon’un ise 3-4 ay sonra gerçekleşmesinin beklediğini söyledi. 

CHRP İstatistikleri

CHRP, Chirpley platformunun yerel kripto para birimidir. IDO’su 15 Ağustos 2022’de yapılan CHRP’nin toplam arzı 1 milyar, dolaşımdaki arzı ise 28 milyon 824 bin 558’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.026 dolar seviyesini 8 Eylül 2022’de gören CHRP, gördüğü en düşük fiyat olan 0.0014 dolar seviyesini ise 13 Şubat 2023’te görmüştür. 

CHRP Nasıl Alınır? 

CHRP; Bybit, MEXC, ApeSwap, Baby Doge Swap, Bitrue ve OpenOcean platformları üzerinde listelenmektedir. CHRP almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla CHRP alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Nisan 2023

Ethereum (ETH) Yeniden 2.000 Doları Hedefleyecek