in ,

Chirpley, BNB Greenfield ile Entegre Oldu! Greenfield’ın Avantajları Neler?

Yapay zeka destekli socialFi projesi Chirpley, BNB Greenfield ile entegre oldu. Bu yazımızda, BNB Greenfield ve öne çıkan avantajlarını kaleme alacağız.

SocialFi projesi Chirpley’in BNB Greenfield ile entegre olması projenin tamamen merkeziyetsiz olmasını sağlayacak oldukça önemli bir gelişme. Peki BNB Greenfield ile entegrasyonun ne gibi avantajları bulunuyor?

BNB Greenfield, daha geniş BNB Chain ekosistemi dahilinde merkeziyetsiz depolama altyapısı sunar. Bu sayede kullanıcılar ve merkeziyetsiz uygulamalar, tamamen kendilerine ait veriler oluşturabilir, depolayabilir ve takas edebilirler. Bu sayede, veriye dayalı yeni bir ekonomi ortaya çıkar. Bu ekonomide BNB Chain ekosistemindeki tüm katılımcılar verilere sahip olabilir, verileri kullanabilir ve bu verilerden para kazanabilir.

Buradan yola çıkarak BNB Greenfield’ın Chirpley projesine katacaklarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Depolama Esnekliği: Depolama sağlayıcıları, verileri merkeziyetsiz terminallerden merkezi depolama hizmetlerine kadar herhangi bir yerde depolayabilirler.
  • Veri Yapılandırması: Kullanıcılar verileri, veri demetlerini ve izinlerini özelleştirebilir.
  • Yerel Akıllı Sözleşme Ekosistemi: BNB Greenfield üzerinde depolanan veriler, gelişmekte olan akıllı sözleşme özellikli BNB Chain ekosistemine kolaylıkla entegre edilebilir.

Özet geçmek gerekirse, Chirpley projesi BNB Greenfield ile birlikte tamamen merkeziyetsiz bir influencer marketing’e doğru önemli bir adım atmış olacak. Böylelikle Chirpley, Greenfield entegrasyonuyla birlikte etkileyici pazarlamayı daha akıllı ve daha güvenli hale getirmiş olacak.

Merkeziyetsiz Veri Depolamanın Avantajları Nelerdir?

Merkeziyetsiz veri depolamanın, merkezi ver depolamaya kıyasla birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Daha İyi Güvenlik: Verilerin tek bir sunucuda tutulması yerine birden çok düğüme yayılması, hacker’ların veri deposuna sızmasını ve buradan bilgi çıkarmasını çok daha zor bir hale getirerek güvenliği artırır.
  • Daha Fazla Direnç: Merkezi sistemlerden farklı olarak veriler birden fazla düğümde tutulduğu için merkeziyetsiz depolamada tek hata noktaları yoktur. Bu nedenle, düğümlerden biri bozulsa bie kullanıcılar ağdaki diğer düğümlerden gelen verilere erişmeye devam edebilir.
  • Kullanıcı Özgürlüğü: Merkeziyetsiz depolama, kullanıcıların kendi verilerini, bu verilerin nasıl kullanıldığını ve verilere nasıl erişildiğini kontrol etmesine olanak tanır. Bu sayede, şartların her an değiştirebilecek merkezi bir hizmet sağlayıcının politikalarına tabi olmak zorunda kalmazlar.
  • Daha Fazla Gizlilik: Kendi verilerinin sorumluluğunu kullanıcılara vermenin bir başka sonucu da gizliliğin önemli ölçüde artmasıdır. Merkezi kurumlardan farklı olarak, merkeziyetsiz bir sistemde veri depolamak isteyen hiç kimsenin kişisel bilgilerini paylaşması gerekmez.
  • Piyasa Verimliliği: Merkeziyetsiz depolama sistemlerinde token tabanlı ekonomilerin kullanılması, kişileri ödüller kazanmak için mevcut depolama kaynaklarına katkıda bulunmaya teşvik edebilir. Bu da daha sürdürülebilir ve merkeziyetsiz bir ekosistem sağlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

İlk Modüler Blok Zinciri Celestia Piyasaya Sürülmek Üzere!

Microstrategy

Kaç Bitcoin (BTC) Sonsuza Kadar Kayboldu?