içinde ,

Chiliz (CHZ) Neden Artıyor? Bu Hafta %48 Artış Yaşadı!

Chiliz (CHZ), Chiliz blok zinciri altyapısı üzerine kurulu olan ve platforma özel para birimi olarak $CHZ kullanan Socios.com spor taraftar etkileşim platformunu geliştirdi.

Chiliz, spor ve eğlence kuruluşlarına, kitleleriyle etkileşim kurmalarına ve bunlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı araçlar sağlar.

Bu hafta Chiliz projesinin CHZ token’ı %48.08 artış gösterdi. Artışı devam ettirememiş ve yazı yazıldığı sırada düşüş yaşamaktadır. Fakat 4 gün içerisinde %48.08 artış bir token için iyi bir orandır.

Chiliz (CHZ) Artışının Sebepleri

22 Ağustos’ta Chiliz’in kurucusu Alexandre Dreyfus, NFT’leri başlatmak için Ethereum blok zincirini kullanmayı bırakma ve kendi yerel zinciri CHZ 2.0 ile değiştirme niyetlerini açıkladı.

Dreyfus, “Sonsuza kadar sadece ERC20 veya ERC721 eşdeğerine güvenmek zorunda değiliz,” dedi ve ekledi:

“Chiliz’de, NFT biçimlerinin üzerine bazı yenilikler getirebileceğimizi düşünüyoruz. Dünyanın en büyük 100’den fazla markasıyla çalıştığımız için, dağıtmak ve ölçeklendirmek daha kolay.”

CHZ’nin bu haftaki fiyat patlaması, balina faaliyetlerindeki artışla aynı zamana denk geldi.

Chiliz (CHZ)
Kaynak: Santiment

Santiment tarafından sağlanan verilere göre değeri 100.000 doları aşan CHZ işlemlerinin sayısı 23 Ağustos’ta 105’e ulaşarak 29 Mart’tan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

CHZ’nin balina aktivitesi, hacmi ve fiyatındaki paralel artış çoğu yatırımcının CHZ 2.0 duyurusundan sonra token’ı satın aldığını gösteriyor.

CHZ Teknik Analiz

Yükseliş trendi içerisindeki hareketlerine devam eden Chiliz (CHZ), 25 Ağustos bugün geri çekilmeler yaşıyor. 0.2230 dolar desteği üzerinde tutunmaya devam ederken bugün yaşadığı geri çekilme aynı zamanda 0.2230 dolar seviyesinin retest’i ve trend desteğinin test edilerek güç toplanması anlamında gelebilir.

Chiliz (CHZ)

Aşağı yönlü hareketlerde trend desteğinin kırılması halinde 0.1755 dolar seviyelerindeki desteği test etmeye gidebilir. Düşüş eğiliminin retest olması halinde ise yukarı yönlü hareketini devam ettirecektir. Yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi halinde ise 0.2654 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Hathor Network

Hathor Network 2. Çeyrek Raporu

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 25 Ağustos 2022