in , ,

Chiliz (CHZ) Nasıl Stake Edilir?

Chiliz (CHZ), blockchain tabanlı spor eğlencesi (entertaiment) ve taraftar etkileşim platformu Socios.com’un arkasındaki dijital varlıktır.

Henüz Chiliz için stake etme özelliği bulunmuyor. Ancak bu durum Chiliz Chain 2.0’dan (CC2) sonra değişecek. Chiliz Chain 2.0’a yönelik Scoville Testnet Mart ayında piyasaya sunuldu. An itibarıyla Scoville Testnet Phase 3 devam ediyor. Bu aşamada CHZ cross chain bridge hayata geçti.

Bu hamlenin ardından dijital varlığın social activity seviyesi birkaç hafta içinde artış gösterdi. Dün itibarıyla, günlük CHZ için mention’lama sayısı son 90 günün en yüksek noktası olan 9.460’a ulaştı.

Chiliz Chain 2.0 spor ve eğlence markalarının; NFT’ler ve fan token’lar mintlemesine, DeFi ürünleri ve Play2Earn oyunları, loyalty, ticari satış, etkinlik programları vb. oluşturmasına olanak tanıyarak Web3’ün potansiyelini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak.

Image

Diğer taraftan 15 Ağustos’ta, Phase 5’in çalışmalarına yönelik duyuru yapılmıştı. Phase 5 aşaması önemli çünkü bu noktada staking özelliği öne çıkacak.

Programa göre mainnet’in, yılın 3. veya 4. çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen Phase 7 ile hayata geçmesi bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde 3. çeyreği geride bırakırken gözler 4. çeyrekte olacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Ledger Nano X İncelemesi

Avalanche (AVAX) ve Chiliz (CHZ) Teknik Analizleri | 13.10.2022