in , ,

Chiliz (CHZ) Hakkındaki Son Gelişmeler

Chiliz (CHZ), kullanıcıların profesyonel spor takımlarına desteklerini göstermek için token takas etmelerine olanak tanıyan bir platform olan Socios.com’un güç kaynağı olan bir Ethereum tabanlı bir token’dır.

Socios, kullanıcıların spor takımları için taraftar token’ları oluşturmasına ve piyasaya sürmesine olanak tanır. Taraftar token’ları, kullanıcıların destekledikleri spor takımının yönetimine ve karar alma süreçlerine katılmalarını sağlar.

Chiliz (CHZ) Son Gelişmeler

Chiliz, Scoville Testnet lansmanının beşinci aşamasına girdiğini duyurdu. Mainnet lansmanının, bu yıl sonlanmadan 7. aşamada yapılması bekleniyor.

Taraftar token platformu Socios.com, 18 Ağustos’ta yaptığı resmi duyuruda, İtalya’nın mali düzenleyicisi Organismo Agenti e Mediatori’den (OAM) düzenleyicisinden onay aldığını açıkladı. Socios.com’a göre OAM lisansı, şirketin kilit Avrupa pazarındaki taraftar etkileşimi ve ödül platformu için sanal para birimleri ve dijital cüzdanlar temin etmesini sağlıyor. Düzenleyici onayının ardından Socios.com, İtalya milli futbol takımının resmi taraftar etkileşimi ve ödül partneri oldu.

Ağustos ayının başlarında Socios, birer ragbi takımı olan Stade Francais ve The Sharks ile ortaklıklarını duyurmuştu. Socios’a göre ortaklıklar, şirketin küresel genişleme çabasında önemli bir rol oynuyor.

Ortaklığın bir parçası olarak The Sharks, Afrika’da taraftar token’larını Socios.com’da piyasaya süren ilk takım olacak. Benzer şekilde, Stade Français de platforma katılan ilk Fransız ragbi kulübü olacak.

Gelecekte Neler Bekliyor

Chiliz 5. aşamasındayken ekip, yeni yükseltmenin CHZ’nin stake edilmesini ve merakla beklenen ChilizBridge’i piyasaya süreceğini açıkladı. Ekip, bu özelliklerin yakında geleceğini belirtse de bu yükseltmeler ve özellikler için herhangi bir bir zaman çizelgesi belirtilmedi.

Chiliz’in, mainnet lansmanının (Aşama 7) yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde yapılması planlanıyor. Bununla birlikte Chiliz ekibi, ağustos ayı sonlanmadan bir mobil uygulama yayınlamak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Socios.com ayrıca ağustos ayının başında İspanyol futbol kulübü FC Barcelona takımının metaverse projesine 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Yatırım, futbol kulübünün metaverse, NFT ve Web3 departmanı olan Barca Studios departmanına yapılacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

JPMorgan’dan Kripto Yorumu! Kripto Piyasası Yükselecek mi?

TrustFi Haftalık Raporu: 15 – 21 Ağustos