in , , ,

CheersLand Nedir?

CheersLand, herkesin oyun deneyimlerinden ve sosyal ağlarından para kazanabileceği, genişletilebilir bir GameFi evrenidir.

CheersLand GameFi Universe’nin çoklu oyun kombinasyonları, Sıralama Listesi, İlk Oyun Teklifi (IGO), NFT Market ve Çok Varlıklı Stake Platformu gibi özellikleri bulunmaktadır.

CheersLand’de oyuncular, yetenekli oyunlar ve ekosisteme katkılar yoluyla ödüller kazanabilirler. Bu Play-to-Earn modu, GameFi’de coşkulu bir kitleye ulaşan ve ticari başarıya neden olan Axie Infinity, My Neighbor Alice ve Alien Worlds tarafından da benimsenmiştir.

Oyun kurucuların CheersLand GameFi Universe’de kendi oyunlarını başlatmak ve ekonomik modeli paylaşmak için CheersLand API’sini kullanmalarına izin verilir. Bu yeni model, Build-to-Earn olarak adlandırıldı ve oyun yapımcılarına CheersLand için oyun sahnelerini genişleterek ödüller kazanmaları için ilham verecek.

İlk klasik oyun olan Crypto Pirates, CheersLand’de piyasaya sürüldü ve henüz erken erişimdeyken iş modelini doğruladı.

Oyuncular, oyunda sürekli olarak seviyeleri geçerek skor tablosundaki sıralamaları alabilecekler. CheersLand, her hafta Sıralama Listesinin anlık görüntüsünü alacak ve bu listede yer alan kullanıcıları ödüllendirecek.

CheersLand

 

CheersLand’in Mevcut Özellikleri

 • Çoklu Oyun Evreni: CheersLand, tüm klasik oyunları Blockchain ve GameFi ile güçlendirir ve kullanıcıları katılımları için ödüllendirir. Kullanıcılar, ekosistemin yararlanıcıları ve sahipleri olmak için oyunlar oynayabilir ve geliştirebilir.
 • Initial Game Offering: Yeni başlayanlar için oyunlaştırılmış launchpad’i, CheersLand’de İlk Oyun Teklifi veya Initial Game Offering (IGO) olarak adlandırılır ve bu, onlara sermaye artırmanın yanı sıra oyun içinde reklam ve promosyon hizmetleri de sağlayabilir.
 • Play-to-Earn: Oyuncular, oyun oynayarak Sıralama Listesindeki sıralamalarda yükselebilir ve katılımları için çeşitli ödüller alabilir.
 • Davet Mekanizması: Oyuncular, birlikte HP kazanmak için CheersLand’deki sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarını davet etmek için özel bağlantıyı kullanabilir.
 • Çok Varlıklı Staking: Oyuncular, HP kazanmak ve ödülleri alırken oyunları kazanmak için daha fazla şans elde etmek için belirlenmiş tokenleri stake edebilir.
 • İyimser Yönetişim: CHEERS tokeni sahipleri, CheersLand ekosisteminin geleceğine karar verebilecek. CheersLand tarafından üretilen tüm gelir, ağ yeterince merkeziyetsiz hale geldiğinde, CHEERS tokeni sahipleri tarafından yönetilen Topluluk Kasasına yerleştirilecektir.
 • Build-to-Earn: Oyun kurucuların, oyunları başlatmak ve ödüller kazanmak için ekonomiyi paylaşmak için CheersLand API’sini kullanmalarına izin verilir.
 • NFT Marketi: Kullanıcılar, oyun içi öğelerin NFT’lerini basabilir ve bunları Pass Card, VIP Seat, LP Miner vb. dahil olmak üzere NFT Market’te takas edebilir.

 

CHEERS Tokeni

CHEERS tokeni, CheersLand GameFi Universe’nin yerel yardımcı tokenidir. CHEERS’ın kullanım durumları aşağıdaki gibidir:

 • Stake etme: CheersLand ekosisteminde bir kimlik olarak CHEERS stakerları, CHEERS ödülleri kazanabilir ve CheersLand’de çoklu varlıkları toplayabilir.
 • Yönetişim: Yönetişim oylamasıyla, CHEERS sahipleri, stake getirisi, IGO’da listelenen projeler, mevcut oyunlar, geri satın alma ve yakma yüzdesi gibi CheersLand gelişiminin önemli yönleri üzerinde bir etkiye sahip olacaklar.
 • Teşvik: CHEERS, Haftalık Turnuvalara ve Sıralama Listesine katılan oyuncuların yanı sıra CheersLand’e dayalı oyunların geliştirilmesine katılan builder’lar için ana teşvik görevi görecektir.
 • Bilet: CHEERS, İlk Oyun Teklifine (IGO) veya CheerLand ekibi tarafından yürütülen belirli satışlara/açık artırmalara katılım için uygunluğu belirlemek için kullanılacaktır.
 • Ödeme: CHEERS, CheerLand NFT Market’te evrensel para birimi olarak kabul edilecektir. Ekosistemdeki emtialar, birim olarak CHEERS ile fiyatlandırılacak ve işlem görecektir.

CheersLand ile ilgili daha detaylı bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

kriptopara Binance Coin

Avalanche, Solana, Polkadot Fiyat Analizi | 16 Eylül 2021

Akıllı Hastaneler: Sağlık Hizmetlerinin Geleceği mi?