in ,

ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Yapay zeka şirketi OpenAI tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde büyük bir yankı uyandıran ChatGPT’nin nasıl kullanıldığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda sizlere ChatGPT’nin nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz. 

Yapay zeka teknolojisinin gelişmesi ile birlikte insan gücünün yerini bilgisayarlar almaya başladı bile. Son zamanlarda geliştirilen ve dünya çapında ilgi gören ChatGPT, yapay zeka şirketi OpenAI tarafından yaratıldı. Dil çevirisi, metinleri anlamaya ve yorumlamaya yönelik yazılım programları oluşturma, senaryo yazma, sorulan sorulara cevap verme gibi birçok işlevi gerçekleştiren bu yapay zeka sohbet botu, meraklıları tarafından ücretsiz olarak deneyimlenebilir. 

ChatGPT Nasıl Kullanılır? 

  • ChatGPT sohbet botunu kullanmak oldukça basit. Öncelikle bilgisayar veya telefonunuzdan “https://chat.openai.com/“ adresine gitmelisiniz. 
  • Eğer bir OpenAI üyeliğiniz mevcut ise “Log in” butonuna basarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir üyeliğiniz mevcut değilse “Sign up” butonuna tıklayarak yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. 
  • Hesap oluşturduktan sonra açılan sohbet ekranından ChatGPT ile sohbete başlayabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. 
  • Türkçe dil desteği bulunan bu sohbet botu, bilgiye sahip olduğu her konuda sorularınıza cevap verecek ve size yardımcı olacaktır. 

ChatGPT, doğru bir cevap vermek için yeterli bilgiye sahip olmadığı sorulardan kaçınır. Araştırmacılar, modeli kesin bir cevap olmadığında daha dikkatli olması için eğiterek modelin olgusal olarak yanlış bilgiler üretmesinin önüne geçmeyi amaçlamıştır. ChatGPT‘ye bilmediği bir yerden soru sorduğunuzda, sizi sorduğunuz sorunun cevaplarına en yakın seçeneklere ve kaynaklara yönlendirebilir.

Örneğin henüz 2023 yılına girmeden önce sorduğum görseldeki soruda: “Bitcoin 2023 yılında ne olacak?” demiştim ve ChatGPT karşılığında şu yanıtı vermişti: “Ne yazık ki 2023’te Bitcoin fiyatı için güvenilir bir tahminde bulunamıyorum. Bu tür tahminleri herhangi bir doğruluk derecesiyle yapmak son derece zor. Ancak, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak bazı kaynaklar ve analizler sağlayabilirim.” olmuştu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Copy Trading Nedir?

Aleph Zero (AZERO) Hakkında Bilmeniz Gerekenler