in ,

ChatGPT, Kullanıcılarına Neler Vadediyor?

Yapay zeka sohbet botu ChatGPT, piyasaya sürüldüğü ilk 5 günde 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Bu kullanıcı sayısına ulaşmak Netflix için 41 ay sürmüşken Facebook için 10 ve Instagram için 2.5 ay sürmüştü. Peki ChatGP ile neler yapabilirsiniz? 

  • ChatGPT, uygulamanızı/web sitenizi sıfırdan oluşturmak için kod oluşturmanıza yardımcı olabilir. Böyle zamandan ve emekten tasarruf etmiş olursunuz ve daha önemli görevlere odaklanabilirsiniz. 
  • ChatGPT ile kendinize kalori hedefleri koyabilir, yemek planları, alışveriş listesi ve egzersiz listesi ile eksiksiz bir kilo verme planı oluşturabilirsiniz. 
  • ChatGPT ile yazdığınız kodlardaki hataları ayıklayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda, hatayı açıklamakla kalmaz, hatayı düzeltir ve düzelmeyi size açıklar. 

  • ChatGPT’yi WhatsApp’ınıza entegre ederek kişisel bir asistan gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede, görevleri otomatik hale getirerek e-posta yazabilir, tüm sorulara hızlı yanıtlar alabilir ve araştırmalarınızı hızlandırabilirsiniz. 

  • Yine bu yapay zeka botu sayesinde, pazarlama planı veya SEO stratejisi oluşturabilir, web sitenizi denetleyebilir, anahtar kelime araştırması yapabilir, makale veya metinler yazabilirsiniz. Üstelik hepsini 30 dakikadan kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Bir sanal makine yaratabilirsiniz. Araştırmacı Bilim Adamı Jonas Degrave, ChatGPT içinde bir sanal makine (Linux terminali) çalıştırdı. 
  • ChatGPT ile özgür ve yaratıcı denemeler yapabilirsiniz. Örneğin, müzik, durum komedisi/film senaryoları veya şakalar yazabilirsiniz. 

  • Eklentiler geliştirebilirsiniz. Örneğin bir kullanıcı, ChatGPT üzerinde ilk denemede çalışan bir WordPress eklentisi oluşturdu. 
  • ChatGPT ile yapacaklarınız neredeyse sınırsıza yakın. 11 yaşındaki bir çocuk bu uygulama ile oyun bile geliştirdi. 

11-year-old boy’s game for ChatGPT is blowing up the internet

  • ChatGPT’den tıbbi yardım alabilirsiniz. Bir robot olarak tabii ki yanlış bilgiler verebilir fakat yine de bu iyi bir başlangıç. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum Yeni Bir Ralli Yaşayabilir mi?

Secret Network (SCRT) Nedir? Nasıl Alınır?