in , ,

Charles Hoskinson Cardano’yu Kendi Restoranında Kabul Etmeye Hazır

Bu yılın Temmuz ayında duyurduğu kendi restoranının büyük açılışına hazırlanan Charles Hoskinson, işletmesinin ödeme olarak kripto paraları kabul edeceğini belirtti. Hoskinson aynı zamanda Cardano hakkında başka açıklamalarda da bulundu. 

Hoskinson’ın Tercihi ADA

Charles Hoskinson, yaşadığı Wheatland, Wyoming’de restoran ve bir viski salonu açacağını duyurduğu bir teaser-tweet paylaşmıştı. Restoran işletmeciliği ve kripto para birimi geliştirme endüstrileri birbirine pek yakın olmadığından dolayı iş seçimi takipçilerinin bazılarını meraklandırdı. 

CloverNodes isimli bir Twitter kullanıcısı, Charles Hoskinson’ı etiketleyerek: “Hey, yeni restoranınız ödeme yöntemi olarak $ADA’yı kabul edecek mi?” sorusu yöneltti. Takipçisi tarafından yönlendirilen soruya Hoskinson’ın yanıtı ise “EVET” oldu. 

Restoran ile ilgili yaptığı duyuruda, restoranının kripto dostu olacağını doğrulayan Hoskinson, yaşadığı çiftliğin yakınındaki kasabada iyi seçenekler olmadığı için böyle bir karar aldığını  söylemişti. 

Cardano Büyümeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıl boyunca Cardano’nun ekosistemi, yeni çözümlerin ve kullanım durumlarının sayısında yüksek bir büyüme kaydetti. Ağ, aynı zamanda bu süreç içerisinde NFT’lerin uygulanması için tamamen hazır hale geldi. 

NFT’ler için bir veri platformu olan Stocktwits NFT tarafından 27 Ekim’de atılan bir tweet’te Cardano’nun NFT’lerinin NFT hacmi bazında 890 bin dolara kayıt yaptırdığı belirtildi. Paylaşılan gönderiye göre Cardano, son 24 saatte işlem hacmi açısından Polygon’dan daha iyi performans gösterdi. 

Hoskinson, Dogecoin ile İlgili Konuştu

Charles Hoskinson, Cardano ile ilgili başka bir gönderi daha paylaştı. Twitter üzerinden bir takipçisinin sorusuna cevap veren Hoskinson, en büyük meme token’ın Cardano ile bir şekilde birleşmesi için gerçek bir olasılık olduğunu düşünüyor. 

“DOGE, Cardano’nun sidechain’i olmalı. Taşımayı ücretsiz yapardım. Akıllı sözleşmeler bile eklerdim.” 

Cardano’ya yan zincir olarak başka blok zincirleri ekleme fikri yeni değil. Cardano kurucusu Hoskinson, yakın tarihli bir canlı yayında, Cardano’ya bağlanan birkaç yan zincire sahip blok zincir ağları olabileceğini belirtmişti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Musk’ın Twitter Hamlesi, Kripto Piyasasını Etkiler mi?

Sei Network Airdrop’u Nasıl Alınır?