içinde ,

Charles Hoskinson: “ADA, Ayı Piyasasında”

Ethereum blok zincirinin eski kurucu ortağı ve Cardano’nun kurucusu olan Amerikalı yazılımcı Charles Hoskinson, ADA’nın fiyatındaki devam eden düşüşle ilgili yorumlara karşılık verdi. Cardano blok zincirinin yerel token’ı olan ADA, uzun süredir düşüşte. 

Hoskinson, kendi hesabından yaptığı paylaşım ile “Tüm temelleri doğru bir şekilde aldığınızda protokolünüz daha hızlı ve merkeziyetsiz şekilde topluluğunuzu büyütmeye devam ediyor.” dedi.

Bir kullanıcının ADA hakkında yaptığı yoruma cevaben ADA’nın ayı piyasasında olduğuna atıfta bulunarak piyasa dinamikleri içerisinde bu tarz gelişmelerin normal olduğunu söyledi.

ADA/USD, geçtiğimiz Eylül ayında 3 doların üzerinde rekor seviyelere ulaştığı andan itibaren düşüşte. ADA/USD, gün içinde yaklaşık %7.0 düşüşle şimdiye kadarki en düşük seviyesiyle 0,69 dolar civarında işlem görüyor. Nisan ortasında en yüksek seviyesi 1,25 dolar ile işlem görüyordu ancak şimdilerde ADA değerinin yaklaşık %45’ini kaybetti.

Bilindiği üzere, nisan ayının başından itibaren yoğun satış baskısı altında olan kripto para piyasaları kritik bir süreçten geçiyor. İki aylık bir süreç sonrası tüm büyük kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri %30’a yakın bir düşüşle 1,5 trilyon dolara düştü.

Bu kayıplar, geçen haftaki FED’in politika açıklamasından bu yana hız kazandı. Kriptonun toplam piyasa değeri, sadece son beş gün içerisinde %15 düştü. Ocak ayından itibaren toplam kripto para piyasa değeri yaklaşık %30 düşüş kaydetti. Bu, ADA için yaklaşık %47’lik bir düşüşe denk geliyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Peter Schiff: Bitcoin 10.000$’a Düşecek!

Binance, Brezilya Futbol Liginin Kripto Sponsoru Oldu