içinde

Changpeng Zhao: Sadece Kripto Tutuyorum

Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), CNBC Squawk Box’da gerçkeştirdiği röportajda fiat para kullanmadığını ve varlıkların kripto para cinsinden tuttuğunu açıkladı.

Kripto para piyasaları Mayıs ayında başlayan düşüş trendinden çıkmakta zorlansa da, ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao (CZ) uzun vadede sektöre yönelik yükseliş beklentilerini yineledi. Binance CEO’su, dijital varlıkların bir para birimi olduğu kadar, yatırım olduğu konusunda da ısrarcı olurken, son zamanlarda artan volatiliteye rağmen kripto paraların yükseleceğine yönelik beklentisini koruyor.

CNBC ile yapılan son röportajda Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), satın almalarda neden sadece kripto para kullandığını açıkladı. Bu yöndeki konuşma, spiker Becky Quick’in kripto paraların durumun sorgulayan “kripto paraların bir para birimi mi yoksa yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gerekiyor?” sorusuyla başladı.  

CZ, kripto varlıkların ve  fiat paraların birbirlerinin yerine geçebileceğini belirtti. Spiker Becky Quick’in “Eğer kripto bir yatırımsa, harcama yapmak için kullanılmayacaktır, çünkü insanlar gelecekte artması beklenen bir varlığı harcamayı tercih etmeyeceklerdir.” yorumuna ise Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), fiat sahibi olmadığını ve sahip olduğu tek şeyin kripto olduğunu söyledi. Sözlerine devam eden CZ’nin yorumları şu şekilde oldu,

“Benim için dolar yok. Sahip olduğum her şey kripto paralarda duruyor. Para harcamam gerektiğinde, bir kısmını harcıyorum. Tamamen kriptodayım. Kripto satmak konusunda düşünmek zorunda değilim. Kripto benim param.”

Çok daha ucuz ve hızlı olduğu için dijital varlıkları sınır ötesi ödemeler için fiat paralardan çok daha uygun olduğunu belirten CZ,  “Kripto oynaklığı üzerinde trade yapan birçok insan var. Bu geleneksel borsalar için de geçerli, bazı insanlar trade yapıyor ve bazıları inşaa ediyor.” yorumunda bulundu.

Binance

Hatırlanacağı üzer popüler kripto borsası Binance’in risk sermayesi ve incubation kolu olan Binance Labs, 500 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu başlattığını duyurmuştu. Duyurulan bu yeni fonun blok zinciri, kripto para ve web3 teknolojilerinin benimsenmesini sağlayacak projelere yatırım yapılması adına kullanılacağı belirtiliyor.

2018’den bu yana Binance Labs, 25’ten fazla ülkeden 100’den fazla projeye yatırım yaptı. Bunlara örnek olarak 1inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, The Sandbox ve STEPN gibi projeler yer alıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Tron (TRX) Fiyat Analizleri I 03.06.2022

Japonya, Stablecoin Yasasını Kabul Eden İlk Ülke Oldu