içinde

ChainPort Nedir? Nerede Listelendi?

ChainPort, halihazırda 140’tan fazla token porting eden izinsiz, yeni nesil cross chain bridge’dir. 

Cross chain brdige’ler iki veya daha fazla farklı blockchain ekosistemini birbirine bağlayan protokollerdir. Bunlar, blockchain’ler arasında genellikle bilgi ve varlık alışverişini kolaylaştırırlar.

ChainPort, tam bir cross chain portalı oluşturmayı amaçlar. Yani token’lar, orijinal token’a (chain) geri dönmeden, birden fazla chain arasında serbestçe transfer edilebilir.

Transfer işlemi, teknik entegrasyon gerektirmeden, kolay bir kullanıcı ara yüzü aracılığıyla dakikalar içinde yapılabilir. ChainPort, ortalama 2,5 dakikalık transfer süresine sahiptir.

ChainPort; Ethereum, Binance Smart Chain, Polyon, Avalanche ve Fuse, Fantom, Moon River, Aurora ve Dogechain’i destekler. Bununla birlikte yakın zamanda Cardano, Arbitrum, OKEX Chain ve HECO’yu da desteklemeyi planlıyor. Roadmap’te de açıklandığı üzere tüm EVM uyumlu ağların desteklenmesi planlanıyor.

Varlıkların büyük bir çoğunluğu (yaklaşık %95), multiple cold wallet co-signers aracılığıyla erişilebilen muti-sig cold vault’larda güvence altına alınmıştır.

ChainPort, piyasaya sürülmesinden bu yana, 41 bin port ve 635 milyon dolarlık hacim yönetti.

Token’ları ChainPort aracılığıyla yatırmak, aktarmak ve çekmek ücretsizdir. Gas Tx fee’ler, ilgili blockchain’den kaynaklanmaktadır. ChainPort, gelecekte premium özellikler için ücret talep edebilir.

ChainPort’u Öne Çıkaran Diğer Özellikleri Nelerdir?

  • Çoklu cüzdan desteği
  • Canlı destek
  • Direct contract calls
  • İlerleyen dönemde bu özellikler de eklenecek: Gömülü ChainPort widget’ı, sigorta programı, private bridge hizmeti vb.

PORTX Nerede Listelenecek?

ChainPort’un native utility token’ı olan PORTX, ekosistemin merkezinde yer alırken birçok yönden kullanılabilecek bir değer birimini ve değişim aracını temsil eder.

PORTX, ekosistem büyümesini teşvik etmek için indirimli porting fee’ler ve stake etme, locks, likidite teşvikleri, buyback’ler, partner ve kullanıcı ödüllendirme, referral ve üyelik ödülleri vb. alanlarda kullanılır.

ChainPort Twitter hesabı üzerinden “PORTX’in gateio, Uniswap, PancakeSwap ve SpookySwap’ta listelenmesine sadece birkaç saat kaldı.” yorumunda bulunmuştu. Bugün saat 16.00’dan itibaren listelenmeler duyuruldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin

Nasdaq Yakında Kurumsal Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

EthereumPoW (ETHW) %30 Arttı!