in ,

Chainlink CCIP BASE’de Yayına Girdi

Chainlink Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) resmi olarak BASE ağında yayına girdi.

Yapılan son açıklamaya göre entegrasyon, BASE platformundaki geliştiricilere güçlü çapraz zincir yetenekleri getirerek, çapraz zincir uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak için güvenli ve kullanıcı dostu bir çözüm sunacak.

CCIP ile on-chain geliştiricilerinin, mesaj gönderebilen, token aktarabilen ve birden fazla blok zincirinde eylem başlatabilen güvenli uygulamalar oluşturmak için sağlam bir arayüzden yararlanabileceği de belirtildi.

CCIP’nin işlevselliğinin temelinde Chainlink’in merkeziyetsiz oracle ağlarının güvenilirliği yatıyor.

BASE, Chainlink’in Büyüyen Ekosistemine Katıldı

Chainlink’in desteklenen blok zincirleri listesine BASE de katıldı.

Chainlink daha önce Ethereum, Polygon, Avalanche, Optimism ve Arbitrum’u protokolüne başarıyla entegre etmişti. Desteklenen blok zincirlerinden oluşan bu geniş ağ, Chainlink’in blok zinciri alanında birlikte çalışabilirliği artırma konusundaki kararlılığının bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Chainlink Labs Baş İşletme Sorumlusu Johann Eid: “Base’in bir Layer-2 çözümü olarak ölçeklenebilirliği ve teknolojik yaratıcılığı, sürekli artan Chainlink hizmetleriyle birleştiğinde, yeni nesil çapraz zincir uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir nimettir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/chainlink-ccip-goes-live-on-base

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Üstad Splinter’ın Seçtiği 15 Kripto Para Birimi

NFT drop

En Kazançlı Üç AirDrop