in ,

ChainGPT Staking Puanı Nedir?

ChainGPT, bireylere ve işletmelere kripto ve blockchain teknolojisi ile ilgili her konuda yardımcı olan gelişmiş bir yapay zeka modelidir. Bu yazımızda ChainGPT stake puanlarını ele alacağız. 

ChainGPT, uygulanan CGPTsp içindeki staking modüllerini optimize etti. CGPTsp, ağırlıklı puan sistemi aracılığıyla kullanıcı stakelerini takip etmek için kullanılan bir modeldir. CGPTsp, bir kullanıcının ChainGPT ekosistemine olan bağlılığının derecesini, stake edilen toplam token miktarına ve stake süresine bağlı olarak belirlemek için kullanılan ağırlıklı bir hesaplam sistemi olan ChainGPT staking puanları anlamına gelir.

CGPTsp Hesaplaması

CGPTsp’yi hesaplamak için kullanılan algoritma maksimum düzeyde basit tutuldu:

“Staking yapılan toplam $CGPT tokenları x havuz çarpanı = Staking Puanları”

1 stake edilmiş $CGPT tokenı, 1 stake puanına eşittir.

Her staking havuzunun kendi zaman parametreleri ve hissesinin ağırlığını belirleyen getiri eğrisi vardır;

  • 45 günlük havuz | %1 yıllık | ağırlık çarpanı 1,0x
  • 90 günlük havuz | %3 yıllık | ağırlık çarpanı 1,3x
  • 180 günlük havuz | %5 yıllık | ağırlık çarpanı 1,5x
  • 365 günlük havuz | %8 yıllık | ağırlık çarpanı 2,0x

45 günlük havuza 1.000 $CGPT stake ederek 1.000 CGPTsp kazanılır
90 günlük havuza 1.000 $CGPT stake ederek 1.300 CGPTsp’ye kazanılır
180 günlük havuza 1.000 $CGPT stake ederek 1.500 CGPTsp’ye kazanılır
365 günlük havuza 1.000 $CGPT stake ederek 2.000 CGPTsp’ye kazanılır

CGPT Staking’in Faydaları

CGPT, ChainGPT ekosisteminin yerel tokenidir ve topluluk içindeki mülkiyet haklarının hesaplanmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Staking, üyelerin bağlılığını işaret eder ve ürün paketinin tüm fayda yelpazesinin kilidini açar.

1) Ekosistem Seviyesini Kazanmak

ChainGPT ekosisteminde dört katman vardır ve her katman, özellikle ChainGPT Pad için kendine özgü avantajlar sağlar.

2) ChainGPT Pad’e Katılım

ChainGPT’nin gelecek vaat eden projelerin dijital varlıklarını başlatmasına ve topluluklarını önyüklemesine yardımcı olan IDO platformuna katılım için kullanıcıların en az 1.000 CGPTsp’ye sahip olması gerekir.

3) ChainGPT Yapay Zeka Modeline Erişim

Proje, hizmetlerinin bir kısmını ücretsiz olarak sunsa da, AI modelinin her işlevine sınırsız erişime isteyen kullanıcıların $CGPT tokenlerini stake etmeleri gerekir.

4) DAO Oylama Gücü

ChainGPT DAO, $CGPT topluluğunun teklif verme, oy verme ve projenin yönünü belirlemeye yardımcı olan merkezdir. Kullanıcılar, tokenlarını stake ederek, karar mekanizmasında daha büyük bir etkiye sahip olmak için oylama gücü kazanır.

5) Verim Yaratmak

$CGPT stake etmek, CGPT emisyonları şeklinde getiri sağlar ve sonuçta tokenın katkıda bulunanlar arasındaki dağılımını dengeler.

Kaynak: https://www.chaingpt.org/blog/cgptsp-chaingpt-staking-point-system

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Çığır Açan İki Proje: $KAS ve $INJ Karşılaştırması

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi