in ,

ChainGPT Nedir? Hangi Borsalarda Listelenecek?

ChainGPT, bireylere ve işletmelere kripto ve blockchain teknolojisi ile ilgili her konuda yardımcı olan gelişmiş bir yapay zeka modelidir. 

Kullanıcılar, ChainGPT’nin gelişmiş AI modeli sayesinde sınırsız çözümlere ve kullanım durumlarına erişebilir. Bu kullanım durumları arasında şunları gösterebiliriz: 

  • Blockchain analitiği, 
  • AI ticareti,
  • Akıllı sözleşme geliştirme, 
  • AI denetimi, 
  • Risk yönetimi,
  • Kripto haber kaynakları.

ChainGPT Nasıl Çalışır? 

ChainGPT, insan benzeri metinler oluşturmak için dönüştürücü ağlar gibi derin öğrenme tekniklerini kullanan önceden eğitilmiş bir dil modelidir. ChainGPT, konu ile ilgili doğal dil sorgularını anlamasına ve bunlara yanıt vermesine olanak tanıyan, kripto ve blockchain teknolojisiyle geniş bir metin veri kümesi üzerinde eğitilmiştir. 

Herhangi bir kullanıcı bir sorgu girdiğinde, model onu işler ve eğitim verilerinden öğrendiği bilgilere dayalı olarak bir yanıt üretir. Ayrıca model, farklı girdi parçalarının önemini tartmak ve daha ilgili ve doğru bir yanıt oluşturmak için dikkat mekanizmaları gibi gelişmiş tekniklere de başvurabilir. 

ChainGPT tüm bunların yanı sıra akıllı sözleşmelerin, merkeziyetsiz uygulamaların ve yapay zeka ticaret botlarıyla ilgili diğer görevlerin programlanmasına yardımcı olabilir. 

CGPT Nedir?

ChainGPT’nin yerel kripto varlığının adı ise CGPT’dir ve BNB Chain üzerinde konumlandırılmıştır. Kullanıcıların ChainGPT ağında sunulan araçlara ve ürünlere erişmek için CGPT’ye sahip olmaları gerekir. Diğer kripto protokollerine benzer şekilde, kullanıcıların keşfetmesi için staking ve diğer kripto-yerel mekanizmalar mevcuttur. Bununla birlikte CGPT, sahiplerine ve hissedarlara DAO sistemine erişim sağlayacaktır.

IDO’sunu Seedify üzerinde yürüten proje, 10 Nisan 2023’ten itibaren Bybit ve diğer birçok borsa üzerinde listelenmeye başlayacak. Şu anda devam eden bir airdrop etkinliği de bulunan ChainGPT, 15.000 dolarlık airdrop kampanyasını 10 Mayıs tarihinde sona erdirecek.

CGPT Nasıl Alınır?

ChainGPT, geliştirme planlarının bir parçası olarak kilit açma işlemleri, DEX ve CEX listeleri için net bir zaman çizelgesi içeren ayrıntılı bir listeleme stratejisi belirledi. Bu kapsamda CGPT, MEXC, Gateio, Bybit, Bitget ve KuCoin dahil olmak üzere birçok üst düzey borsada listelenecek. 

ChainGPT’nin resmi CEX listelemeleri 10 Nisan Pazartesi 15.00 (TSİ) olarak belirlendi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tars Protocol’ün Ön Plana Çıkan 7 Özelliği

Kilitlenen Toplam Değere Göre En İyi DeFi Protokolleri