in

CFTC’nin, Binance ABD Hakkındaki Soruşturması Genişletiliyor

Bloomberg’in haberine göre halihazırda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) hedefinde olan Binance – dünyanın en büyük kriptopara borsası – hakkındaki soruşturmasını genişletti.

Konu ise insider trading (kamuya açıklanmayan, içerden alınan bilgiler ile alım-satım yapmak) işlemleri ve piyasa manipülasyonu.

En Büyük Küresel Borsaya Soruşturma

ABD piyasa regülatörleri, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in insider trading ve kripto piyasasının manipülasyonuna izin verip vermediğini araştırıyor. Binance tarafından yapılan açıklamaya göre herhangi bir suistimal karşısında katı önlemler aldığını belirtildi.

Binance

CFTC, Binance’in veya herhangi bir çalışanının müşterilerinden yararlanarak herhangi bir kâr elde edip etmediğini araştırıyor. Bloomberg’de yer alan açıklamaya göre, bir Binance temsilcisi, şirketin insider trading’e geçit vermediğine ve müşterilerine zarar verebilecek veya kripto pazarındaki itibarına zarar verebilecek bu tür suistimalleri önlemek için katı önlemler aldıklarını belirtti.

Binance temsilcine göre, Binance’in güvenlik ekibi herhangi bir hatanın yapılmadığından emin oluyor. Hata yapıldığında ise suçlular sorumlu tutuluyor.

CFTC’den şu ana kadar bu konuyla ilgili herhangi bir yorum gelmedi.

Binance, Küresel Regülatörlerin Hedefinde

Bu yıl, CZ tarafından kurulan Binance, dünyanın birçok ülkesinde ve bölgesinde regülatörlerin ilgi odağı oldu.

Binance Coin

İngiltere, Avrupa, Singapur, Afrika vb. gibi dünyanın birçok yerindeki regülatörlerden uyarılar almaktadırlar. Binance borsanın oralardada faaliyet göstermek veya belirli ürünler sunmak için lisanslı olmadığına dair birçok açıklama yer almaktadır.

Binance’e uyarı veren son ülkeler Singapur ve Güney Afrika oldu. Günün sonunda platform, Singapur dolarına dayalı kripto-fiat çiftlerini desteklemeyi bıraktı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Polkadot Ekosisteminde İşlem Hacmine Göre İlk 5 Kriptopara

Bitcoin

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Twitter’da Kendisi İçin Diktatör Yazdı