içinde

Centrifuge ($CFG) Kucoin’de Listeleniyor: Centrifuge Nedir?

Centrifuge

Centrifuge ($CFG) bugün Kucoin’de işlem görmeye başlayacak.

Centrifuge ($CFG) Nedir?

Centrifuge, merkeziyetsiz bir varlık finansman protokolüdür. Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için sermaye maliyetini düşürmeye ve yatırımcılara istikrarlı bir gelir kaynağı sağlamaya çalışırken, merkeziyetsiz finansı (DeFi) gerçek dünya varlıkları ile birleştirir.
Projenin temel amacı, değişken kripto varlıklarına bağlı olmayan karlar elde etmektir; geliştiriciler, fiattan kripto para birimlerine gerçek parasal değeri aktarma görevini sürdürüyorlar.

Şirketler, DeFi’nin sunduğu likiditeye erişmek için Centrifuge kullanıyor. Gerçek varlıkları tokenize edebilir ve bu tokenları, merkeziyetsiz bir uygulama (DApp) kredi protokolü olan Tinlake aracılığıyla finansmana erişmek için teminat olarak kullanabilirler. Centrifuge blok zinciri, hız ve düşük ücretler için Polkadot (DOT) üzerine inşa edilmiştir. Finansal DApp Tinlake, Ethereum (ETH) likiditesine erişmek için inşa edilmiştir.

Centrifuge herkese likidite sağlar ve yatırımcılar $CFG tokenları şeklinde gelir ve ödüller alır. Centrifuge, faturalar, gayrimenkuller ve telif hakları gibi varlıkları merkeziyetsiz finans (DeFi) ile birleştirir. Ek olarak, borçlular, gerçek varlıklarını banka veya diğer aracılar olmadan finanse edebilmelerinden yararlanmaktadır.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Piyasası Ciddi Düşüş Yaşadı

TCMB

TCMB Faiz Kararı Açıklandı