içinde

Celsius, Yeniden Yapılandırma Sürecinde!

Celsius, müşteriler için para çekme işlemlerini duraklattığını açıklamasından kısa süre sonra yeniden yapılandırma sürecini denetlemesi için avukatlarla iş birliği yapıyor. 

Şirket, likidite sıkıntısı yaşamış ve bu durumdan 1,7 milyon kullanıcı etkilenmişti. Hesaplar için para çekme işlemini duraklattığını açıklamasının ardından Celsius, müşterilerine mevduatlarda %18’e varan yüksek getirili krediler sunarak kullanıcılarının bu süre zarfında belli bir miktar gelir elde edebileceklerini ileri sürmüştü. Yeniden yapılandırma sürecinde şirket, Kirkland & Ellis LLP firmasından avukatlar tuttuğunu bildirdi. Kirkland & Ellis aynı zamanda Voyager Digital’in de avukatlığını yapıyor.

Şirket, hesapları dondurma kararı aldıktan sonra varlıkları korumak adına adımlar atarken likidite ve operasyonları stabilite etmek için bu adımı attıklarını açıklamıştı. Müşteriler, hesaplarının dondurulması nedeniyle haftalardır hesaplarına erişim sağlayamıyor. Mayıs ayında Celsius, 11.8 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu açıklamıştı.

Voyager Capital’den farklı olarak Celsius Network iflas etmedi ancak şirketin geleceği konusunda artan endişeler var.  Kirkland & Ellis LLP ile olan iş birliği genel politikada bir değişiklik sinyali olarak yorumlanabilir. Celsius Network tarafından geçen ay para çekme işlemlerinin askıya alınması, kripto para piyasasını aşağı yönlü bir hareketlenme yaratmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Bybit Launchpad: Land of Conquest (SLG) Yayında!

IDO Pazarlama Stratejileri