içinde

Celsius, Para Çekme İşlemlerini Duraklattı

Kripto kullanıcıları için bankacılık ve finansal hizmetler sunan Celsius, piyasada yaşanan dengesizlikleri sebep göstererek para çekme işlemlerini duraklattığını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından Celsius Network’ün yerel token’ı CEL değer kaybetti.

Celsius Network, para çekme işlemlerini durdurmasının yanı sıra swap ve transfer işlemlerini de durduracağını açıkladı. Para çekme işlemlerinin ne zaman devam edeceğine dair bir açıklama yapılmadı.

Para çekme eylemini durdurma hamlesi topluluğun çıkarına olduğunu ileri süren Celsius Network’ten konuya ilişkin açıklamalar yapıldı:

“Müşterilere karşı yükümlülüklerimizi yerine getirmek için varlıkları korumak ve muhafaza etmek motivasyonuyla hareket ediyoruz. Nihai hedefimiz ise likiditeyi dengelemek ve para çekme, swap ve hesaplar arası transferleri mümkün olduğunca eski haline getirmektir. Çeşitli seçenekleri değerlendiriyoruz, bu süreç zaman alacak ve bu süre zarfında gecikmeler yaşanabilir.”

Bu duyurunun açıklanmasının ardından Celsius’un CEL token’ı %50’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. ETH 1.300 dolara kadar düşerken BTC son 18 ayın en düşük seviyesini görerek piyasadaki düşüşe eşlik etti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?

Bear, bitcoin

Peter Schiff, Durgunluk Derinleşirken Bitcoin Çöküşü Öngörüyor