in

Celsius, Maker Protokolüne Borcunu Ödedi

Celsius, merkeziyetsiz borç verme protokolü Maker’a olan borcunun 120 milyon dolarını geri ödedi.

Son dönemlerde ciddi bir likidite kriziyle karşı karşıya olan Celsius, finansal sıkıntılarıyla baş etmek için Maker’dan yüz milyonlarca borç almıştı. Maker’a olan borcunun bir kısmı ödeyerek kredi pozisyonunu olası likidasyon riskinden kurtardı.

Merkeziyetsiz finansta, yatırımcılar kredilerini zamanında ödeyemediğinde likidasyon meydana gelir ve ardından protokoller teminatlı varlıklarını otomatik olarak satmak durumunda kalır. Son zamanlarda Bitcoin’in fiyatında yaşanan düşüş Celsius’u artan bir likidasyon riskiyle karşı karşıya bıraktı.

Celsius’un borcuna karşılık ödeme yapması, WBTC teminatındaki likide fiyatının 5.000 doların altına düşmesine yardımcı oldu. On-chain analizi, Celsius’un yükümlülüklerinin karmaşık olduğunu ve çoklu kredi protokollerinde teminatlı kredileri sürdürdüğünü gösteriyor. Borcunun bir kısmını ödeyen Celsius’un Maker’a 82 milyon dolar, Compound’a 100 milyon dolar ve Aave’ye 175 milyon dolar borcu bulunuyor.

Dijital varlık fiyatlarındaki düşüş göz önüne alınarak değerlendirildiğinde Celsius cephesinde yaşanan gelişmeler özellikle ödeme gücü ve kripto endüstrisinin geleceği için önem arz ediyor. Kurum kırılma noktasını platformdan para çekmeyi durduracağını ilan etmesinden sonra yaşadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ceek VR (CEEK), Shiba Inu (SHIB) ve RadioCaca (RACA) Teknik Analizleri I 05.07.2022

Meta: Novi Yakında Sona Eriyor