içinde

Celsius için Önerilen Kurtarma Planı

BnkToTheFuture kurucu ortağı Simon Dixon, Ağustos 2016 tarihinde Bitfinex’in hacklenmesinin ardından Bitfinex’e sunulan çözüme benzer bir kurtarma planı önerdi. Müşterilerin, platformun düzelmesine bağlı olan token’lar ihraç ederek kullanıcı kayıplarının tazmin edilmesini önerdi.

*2016 yılında Bitfinex borsasına gerçekleştirilen siber saldırıda 120.000 Bitcoin (BTC) çalınmıştı.

Celsius projesinin pay olarak en büyük yatırımcısı BnkToTheFuture ve şirketin kurucu ortağı Simon Dixon, kripto para borsası Bitfinex’i tasfiyeden (likit olmak) kurtarmak için 2016’da kullanılan benzer bir planı kullanarak ağa yardımcı olmayı teklif etti.

Dixon’ın 18 Haziran Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Celsius’un yönetim kurulu üyesi ve şirketin CEO’su Alex Mashinsky’ye sunulan kurtarma planının ayrıntılarını tam olarak belirtilmese de Dixon, Bitfinex’in Ağustos 2016’daki yaşadığı siber saldırıdan sonra Bitfinex’in 9 ay sonra düzlüğe çıktığı plana benzer bir plan olacağını belirtti.

“Üzerinden 10 yıl geçen ve hala düzelememiş olan Mt. Gox ile tecrübe ettiğimiz gibi, geleneksel finansın Celsius için bir çözümü olmayacağına inanıyorum. Bunun ancak 9 ay içinde çözülen ve mevduat sahipleri için çok iyi sonuç veren Bitfinex ile yaptığımız gibi finansal inovasyon kullanarak bir çözüme kavuşabileceğine inanıyorum.”

BnkToTheFuture, Hong Kong merkezli FinTech, blockchain şirketlerine yatırımları kolaylaştıran çevrimiçi hizmetler sunan bir platformdur.

Bitfinex’e Önerilen Çözüm Planı Neydi?

Bitfinex, müşterilerine hack sırasında kaybedilen paranın değerini temsil eden BFX token’ları dağıtarak “geri ödeme vaatleri” içeren bir kurtarma planı geliştirmişti.

Bu token’lar açık piyasada takas edilebilir, kullanıcıların şirketin düzlüğe çıkabilmesi hakkında spekülasyon yapmalarına izin verildi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Pozitif Başladı I Güncel Fiyat Analizleri

UST, ABD, Janet Yellen,

Yellen: ABD’de Resesyon ‘Kaçınılmaz’ Değil, Enflasyon Kaçınılmaz Derecede Yüksek!