içinde ,

Celsius (CEL) Neden Artıyor? | Güncel Teknik Analiz

Celsius (CEL), Gözetim Programında ve Stopaj Hesaplarında tutulan toplam 210 milyon dolarlık değerin 50 milyonunu sahiplerine verilmesini talep etti.

Kuşatılmış kripto borç veren Celsius Network, dün ABD İflas Mahkemesine belirli hesaplarda tutulan dijital varlıkları olan müşterilerin geri çekilmesine izin vermek için bir dava açtı.

Celsius, esasen depolama cüzdanları olarak hizmet veren Saklama ve Stopaj Hesaplarını, kullanıcıların kripto para biriminin yasal sahipliğini sürdürmelerini sağlayacak şekilde yapılandırdı.

Celsius’tan bir 1 Eylül’de Twitter gönderisine yanıt olarak sayısız topluluk üyesi, tüm fonlarından başka bir şey istemediklerini bildirdi.

58.300 kullanıcının saklama hesaplarında tuttuğu 210 milyon doların sadece 50 milyon doları serbest bırakılacak ve Kazanma Programı ve Borç Alma Programından Saklama ve Stopaj hesaplarına aktarılan 7.575 doların üzerindeki tüm fonlar serbest bırakılan hesaplara dahil edilmedi.

7.575 dolarlık miktar “yasal üst sınır” olarak anılır ve Celsius, İflas Kanunu’nun 547(c)(9) numaralı bölümü uyarınca alacaklı talepleri üzerine bu toplamın altındaki tutarları transfer etmekten kaçınamaz.

Dosyada ayrıca pazartesi günü itibariyle yaklaşık 5.000 müşteri tarafından Stopaj Hesaplarında 15.33 milyon dolar daha tutulduğu belirtiliyor.

Celsius (CEL) Fiyat Artışı

Celsius Network’ün İflas Mahkemesi’ne “belirli Saklama ve Stopaj hesapları olan müşterilerinin kendilerine borçlu olunan dijital varlık miktarını geri çekebilmelerini” talep eden bir dava açmasının ortaya çıkmasından sonra CEL fiyatı artmaya başladı.

Celsius Network müşterilerine 50 milyon dolar iade etmeyi hedefledikçe CEL %53.62 artış gösterdi. CEL token’ı için takip etmemiz yakın majör destek seviyesi 1.34 dolar seviyesidir. 1.34 doların kırılımı satış baskısını artırabilir. 1.34 seviyesinin üzerinde gerçekleştirdiği her kapanış CEL token’ının ivmesini hızlandıracaktır. Kısa vadede geri çekilme yaşanırsa 1.02 dolar seviyesinden tepki alabilir. Tepki almazsa ise alt desteğe kadar düşüş gösterebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

ATOM, Cosmos

Cosmos (ATOM) Boğasında Yükselebilecek Projeler

Cosmos Ağı Üzerinde Airdrop Olabilecek Testnet’ler!