içinde

Celsius, Aave ve Compound’a Borcunu Ödedi!

Likidite sorunları nedeniyle müşteri çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalan Celsius Network, borcunun 95 milyon dolarını Aave ve Compound merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarına geri ödedi.

Bu geri ödemeden sonra platformlarda teminat olarak kilitlenen 172 milyon dolar Celsius’a geri verildi. Celsius, geçen hafta Maker platformunda kilitlenmiş 480 milyon dolarlık teminatı geri kazanabilmek için benzer yöntemi kullanmıştı. Maker platformuna ödediği borcuna karşılık olarak hesaplara 35 milyon değerinde DAI ve Circle’ın USDC sabit parası olarak 40 milyon dolar aktarıldı.

Son olarak ise Aave protokolüne 20 milyon dolar daha ödediği biliniyor. Celsius ayrıca Aave’de  33.4 milyon dolar değerinde WBTC, BAT ve bazı türevleri ile takas işlemi gerçekleştirdi. Firma, mevcut fiyatlarla 172 milyon dolar değerinde olan 8.436 bitcoin’i (WBTC) geri almayı başardı.

Celsius, 12 Haziran’dan itibaren mevduatlarını kaçırmamak için tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklamasının ardından yeniden yapılanma sürecine girdi ve hukuk bürosuyla anlaştı. Ancak Celsius bu süreçte kredilere karşı teminat olarak verilen dijital varlıkları geri almak için DeFi protokollerine olan borcunun ödemeyi tercih etti. Ödediği borçları oranında Celsius teminatının bir kısmını geri alabiliyor. Firmanın, Aave ve Compound’a olan 235 milyon dolarlık borç 140 milyon dolara kadar düştü. Celsius’un bu kredilere karşı kilitlediği teminat ise 950 milyon dolardan 680 milyon dolara kadar düştü.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Custodial ve Non-custodial Cüzdanlar Arasındaki Fark Nedir?

Animoca Brands, 75 Milyon Dolarlık Fon Topladı