içinde

Celo (CELO), Huobi Global’de Listelendi: CELO Nedir?

Huobi Primelist

Celo (CELO) yatırma işlemleri bugün (5 Ocak) TSİ 10:00’da Huobi Global borsasında işleme açıldı. Yeterli hacme ulaşıldığında ise spot işlemler de yapılabilecek.

Yatırımcılar, bugün TSİ 10:00’dan itibaren artık Huobi Global üzerinden CELO yatırma işlemini  yapabilecek. CELO spot işlemler (CELO/USDT) yatırma hacmi piyasa işlemlerini karşılayınca başlayacak olup başka bir duyuru ile bildirilecektir. Ancak CELO’larınızı Huobi Global borsasından başka yere çekmek (withdrawal), aktarmak için ertesi gün, yani 6 Ocak TSİ 16:00’ya kadar beklemeniz gerekmektedir.

Resmi Huobi Global Twitter hesabının CELO listeleme haberi:

CELO Nedir?

Celo, hedef kitlesi mobil kullanıcılar olan, kriptopara birimleri için küresel bir ödeme altyapısı görevi gören bir platformdur. Celo’nun hedefi, dünyadaki herhangi bir telefon numarasına ve bu telefon numarasından ödeme gönderebilme yeteneği sayesinde finansal faaliyetlerin küresel olarak herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamaktır. Temel ödemelere ek olarak, blokzincirinde merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini desteklemektedir.

Celo, blokzincirindeki operasyonları yürütmenin merkezinde, iki yerel token yer alıyor: protokoldeki değişikliklere oy vermek için bir yönetişim token’ı olan CELO ve USD değerini yansıtan bir stablecoin olan Celo Doları (cUSD).

Celo Nasıl Çalışır?

  • Light Client: Celo’nun mobil cüzdanı gibi kullanıcının mobil cihazlarında çalışan Celo Network uygulamaları.
  • Doğrulayıcı Düğümler: Celo’nun konsensüs mekanizmasına katılan, işlemleri doğrulayan ve yeni bloklar üreten bilgisayarlar.
  • Tam Düğümler: Doğrulayıcı düğümleri ve mobil cüzdanlar arasında köprü görevi gören, light client’lardan gelen istekleri alan ve işlemleri doğrulayıcı düğümlere ileten bilgisayarlar.

 

Bu da ilginizi çekebilir: Good Games Guild (GGG), KuCoin’de Listeleniyor: Good Games Guild Nedir?

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Teknik Analiz

Fibonacci Düzeltmesi Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nden Blockchain Fonu