in ,

Celestia (TIA) Ne Zaman Borsalarda Listelenecek?

Celestia, herkesin minimum ek yük ile kendi blok zincirini kolayca dağıtmasını sağlamak için oluşturulmuş modüler bir konsensüs ve veri ağıdır.

Ethereum ağı gibi sistemin sunduğu yönetişim ve tasarım seçimleri ile sınırlamadan kullanıcılara kendi blok zincirini başlatma gücünü veren Celestia, sadeleştirilmiş minimalist bir Layer-1 blok zinciri olarak öne çıkıyor.

26 Eylül’de airdrop ödüllerine hak kazanan katılımcıları duyuran Celestia, henüz mainnet lansmanını gerçekleştirmedi. 2019 yılında whitepaper’ını yayınlayan proje, 2023 yılının sonuna doğru ana ağını faaliyete geçirmeyi hedefliyor.

Proje henüz mainnet lansmanını gerçekleştirmediği için yerel kripto para birimi TIA herhangi bir borsa üzerinde listelenmiyor. TIA’nın borsalarda listelenme tarihini net olarak söylemek mümkün değil. Ancak, mainnet lansmanının 2023’ün sonuna doğru gerçekleşeceğini göz önüne alırsak TIA’nın da onu takip eden süreçte listeleneceğini söyleyebiliriz.

Lansmandan önce hala “yapılması gereken optimizasyonlar ve düzeltilmesi gereken hatalar” olduğunu açıklayan Celestia ekibi, mevcut testnet’ler ile iyileştirmeler yapmaya devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Celestia Airdrop Sonuçları Açıklandı! Celestia Airdrop Ödüllerini Kimler Kazandı?

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum Ne?