içinde , ,

Ceek VR (CEEK) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

CEEK; metaverse, müzik sanatçılarını, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını doğrudan sanal dünyalardaki hayranlarına bağlayan bir DeFi’dir.

Son dönemde popülaritesini arttıran Ceek VR (CEEK), son 7 gün içerisinde %70’in üstünde yükseliş yaşadı. CEEK, kısa süre önce resmi Twitter hesabından üzerinden ilk metaverse arsa satışlarının 15 Temmuz’da başlayacağını duyurmuştu. 15 Temmuz’da sanal arazi satışına başlayacak olan CEEK, geçtiğimiz haftalarda kayda değer artış yaşadı.

Arazi satışları için CEEK resmi sitesi üzerinden kayıt aşamasına geçildi. Tam sürümü henüz yayınlanmamakla birlikte satış işlemleriyle ilgili ayrıntılar da henüz paylaşılmadı. Beta aşamasında olan projeye kullanıcılardan gelen talep oldukça yüksek görünüyor. 

Meta İddiası

Sanal arazi satışıyla ilgili duyurunun yapıldığı 20 Haziran günü yükselişe başlayan CEEK’in yükselişinde Meta tarafından gelen iddialar da etkili oldu.

Geçtiğimiz günlerde Meta’nın The Sandbox’u satın aldığıyla ilgili bir iddia ortaya atılmıştı. The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget tarafından yalanlanan bu iddianın ardından CEEK ile ilgili zaman zaman yaptığı paylaşımlarla konuşulan Meta’yla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. ”Meta, CEEK’i satın alabilir mi?” sorusu ortaya çıktı. Şimdilik sadece iş birliği olarak ilerleyen iki platform arasındaki durumun yeni gelişme gösterip gösteremeyeceği merakla bekleniyor.

Yeni Listelemeler

BitMart kripto borsası 5 Temmuz’da CEEK’i listeleyeceğini duyurmuştu.

CEEK’in Binance listelemesiyle ilgili bir iddia ortaya atılmış olsa da henüz iki taraftan da doğrulayıcı nitelikte bir haber gelmedi.

CEEK Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

En fazla Türk topluluğuna sahip metaverse projelerden biri olan CEEK, kurumsal işbirlikleri ile öne çıkıyor ve çoğu kripto analisti için kendi boğa koşusunu yapabilecek projelerden biri olarak değerlendiriliyor.

BNB Chain ekosistemindeki en popüler projeler arasında yer alan CEEK, altyapısı ve sahip olduğu vizyonu ile kripto meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Metaverse arazi satışlarının 15 Temmuz Cuma günü başlaması planlanıyor. The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve ApeCoin’in (APE) sanal arazi satışlarıyla kazandığı fonlar düşünülürse benzer bir senaryo CEEK için de söz konusu olabilir. CEEK’in sanal arazi satışıyla fonlanması da CEEK tarafından daha iyi ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Haziran ayında kripto piyasasında yaşanan düşüşle 0,11 dolar seviyesine kadar gerileyen CEEK, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %3.85’lik düşüşle 0,32 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bybit 8.000.000 MENZY Kazanma Şansı!

Voyager Digital İflas Başvurusunda Bulundu