in , ,

CEEK, Olası Bir Metaverse Boğasının Yıldızı Olabilir mi?

CEEK; metaverse, müzik sanatçılarını, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını doğrudan sanal dünyalardaki hayranlarına bağlayan bir DeFi’dir.

İlk ortaya çıktığında oldukça ilgi çeken ”metaverse”, kripto piyasasında yaşanan çöküşlerle son aylarda ilk heyecanını kaybetmişti.

Time dergisinin metaverse’yi kapak yapmasıyla ise tekrar bir uyanış yaşadı. Özellikle Terra ve Celsius Network gibi kripto projelerinin tetiklediği kripto çöküşü, metaverse coin’lerini de oldukça etkiledi.

Web3, kripto ve blockchain teknolojisi, metaverse’nin önemli bileşenleri olsa da Metaverse’nin tamamı veya doğrudan karşılığı değildir. Bu sayede de kripto çöküşüne rağmen teknoloji devi, dünyaca ünlü markaların metaverse yatırım ve dönüşüm süreci hız kesmeden sürüyor. Bu süreç de metaverse coin’leri üzerinde etkisini gösteriyor ve akıllara ”Metaverse boğası gelir mi?” sorusunu getiriyor.

En fazla Türk topluluğuna sahip metaverse projelerden biri olan CEEK, kurumsal işbirlikleri ile öne çıkıyor ve çoğu kripto analisti için kendi boğa koşusunu yapabilecek projelerden biri olarak değerlendiriliyor. BNB Chain ekosistemindeki en popüler projeler arasında yer alan CEEK, altyapısı ve sahip olduğu vizyonu ile kripto meraklılarının ilgisini çekiyor.

CEEKLAND, metaverse arazi satışlarının 15 Temmuz Cuma günü başladı. CEEKLAND, gelişmiş pazar yeri işlevselliğine sahip bir ERC-721 standardında, değiştirilemez, dolaşılabilir, aktarılabilir bir dijital mülktür.

Arazi satışıyla, CEEK Metaverse’i, CEEK’in bugüne kadar başardıklarından yararlanarak deneyimlerine sahip olmaları, inşa etmeleri ve para kazanmaları için içerik üreticilerine, geliştiricilere ve ceeker’lara açıldı.

The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve ApeCoin’in (APE) sanal arazi satışlarıyla kazandığı fonlar düşünülürse benzer bir senaryo CEEK için de söz konusu olabilir. CEEK’in sanal arazi satışıyla fonlanması da CEEK tarafından daha iyi ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayabilir ve CEEK’i olası bir metaverse boğasının yıldızı haline getirebilir.

CEEK, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %2.78’lik düşüşle 0.24 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Microstrategy

Kısa ve Uzun Vadeli Bitcoin Holder’larının Farkları

Bitcoin (BTC)’de Düşüş Trendi mi Başlıyor? I Güncel Teknik Analiz