in , , , ,

Ceek (CEEK), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Ceek (CEEK), NFT
Ceek (CEEK), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

20 Aralık 2021 tarihine ait Ceek (CEEK), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Ceek (CEEK)

Metaverse projeleri içerisinde son zamanların en popüler kini olan CEEK, aralık ayı başlarında kırdığı yükselen trend desteğinden sonra düşüş trendi içerisine girmişti. 0.7140 desteğinin de kırılması ile 0.5030 seviyelerindeki desteğe kadar bu düşüşler devam etti. 0.5030 desteği üzerinde ve zaman zaman 0.7140 direncini test ederek yatay bir seyir izlediği süreçte piyasa genelinde yaşanan olumsuzlukların da etkisi ile 0.5030 desteğinin de altında bir fiyatlanma gerçekleştirdi.

Ceek (CEEK)
Ceek (CEEK) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Bugün içerisinde yerli kripto para borsalarımızdan biri olan Paribu’da listelenecek olan CEEK, bu haberin de etkisi ile 0.3790 seviyelerinden yükselişe geçerek tekrardan 0.5030 seviyesini test etti. Ancak şu anki görünüme bakılacak olursa, bu seviyelerden tekrardan reddedilmiş olmasını söylemek mümkün. 0.5030 üzerinde gerçekleşecek bir fiyatlanma ile 0.7140 ve 0.9410 seviyelerindeki dirençler sırası ile test edilebilir. 0.5030 direncinin üzerine geçilememesi durumunda ise 0.3140 seviyelerindeki desteğin test edilme olasılığı artıyor.

The Sandbox (SAND)

Metaverse projelerine olan ilgiden en çok payı alan kinlerden biri olan SAND, son iki haftadır gerçekleştirdiği yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ediyor. 5.40-6.02 majör destek bölgesinin kırılması ile 4.45 desteğine kadar düşüşlerini devam ettirmişti.

The Sandbox (SAND)
The Sandbox (SAND) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

4.45-5.40 destek ve direnci arasındaki bu hareketlerinin sonucunda, 5.40-6.02 bölgesinin kırılması halinde 6.75 seviyelerindeki direnci test edebilir. 4.45 desteğinin kırılması halinde ise 3.50 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Decentraland (MANA)

5.90 zirvesinden sonra, gerçekleştirdiği ralli gibi hızlı bir şekilde düşüş trendine giren MANA,
metaverse projeleri içerisinde yine en çok ilgi çekenler arasında. 2.90-3.40 majör destek bölgesi
içerisinde yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ediyor.

Decentraland (MANA)
Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerin hacimsiz mum boylarına sahip olması, bu bölge içerisinde gerçekleşen yukarı yönlü bir akümülasyonun habercisi olabilir. Yukarı yönlü bir ivme kazanması halinde sırası ile 4.20 ve 5.57 dirençleri test edilebilir. 2.90 desteğinin kırılması halinde ise 7.75 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini sürdürebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Temel Analiz

Curve DAO (CRV) ve Maker (MKR) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Kriptopara

Terra (LUNA) ve Anchor Protokol (ANC) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021