içinde , ,

Cebelitarık Hükümeti Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Planlıyor

Cebelitarık Devleti’nden gelen blockchain hareketine dair detaylar…

On-chain

Yetkililer blockchain temelli akıllı sözleşme ağı olan RSK ile devlet hizmetlerini dijitalleştirmeye başladılar, ancak entegrasyonla ilgili bu çalışmaları 2022’nin başlarında hızlandırmayı planlıyorlar.

İber Yarımadası’nın güney ucundaki bir İngiliz toprağı olan Cebelitarık hükümeti, resmi kimlik bilgilerini depolamak için sistemlerinde blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlayan bir pilot program başlattı.

Salı günü yaptığı duyuruda, Cebelitarık Hükümeti, blockchain teknolojisini eGov sistemine entegre etmek için Bitcoin (BTC) blockchain’ine dayalı finansal çözümler geliştiren bir girişim olan Meksika merkezli kripto para borsası Bitso ve IOVlabs ile ortaklık yaptığını açıkladı. Entegrasyonun ilk aşaması, kullanıcıların, bölge sakinlerinin ve bölge kuruluşlarının kamu hizmetlerine daha iyi erişebilmesi için devlet tarafından verilen ve Cebelitarık devleti tarafından onaylanmış kimlik bilgilerinin sunucularında depolamasına olanak sağlamasıdır.

Cebelitarık’ın Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı Albert Isola’ya göre, yetkililer akıllı sözleşme ağı RSK’daki devlet hizmetlerini dijitalleştirmeye başladılar, ancak 2022’nin başlarında entegrasyonla ilgili çalışmaları hızlandırmayı planlıyorlar. Bitso’nun projeye 500.000 dolarlık Bitcoin -yaklaşık 9 BTC- desteğinde bulunacağını da sözlerine ekledi.

Albert Isola,

Cebelitarık, blockchain ile ilgili çözümler geliştiren ve sunan yenilikçi işletmeler için kendisini ileri görüşlü bir yargı alanı olarak başarıyla konumlandırdı. Blockchain teknolojisinin burada çalışan paydaşlarımızla ortaklaşa süreçlerimize uygulanması, topluluğumuzun hükümetle etkileşim şeklini daha da geliştirecektir.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu son zamanlarda Huobi Group’un spot ticaret hizmetleri sağlayan yerel kolu Huobi Cebelitarık ve Block.one’ın şubesi Bullish Limited de dahil olmak üzere İngiliz topraklarında iş yapmak isteyen kripto firmaları için yeşil ışık yaktı. Alandaki birçok şirket bölgeye daha elverişli bir ortam olarak bakıyor gibi görünüyor.

Blockchain

El Salvador’un Bitcoin’e olan ılımlı yaklaşımları ve bir yatırım aracı olarak görüp benimsemesinden sonra ikinci olarak Cebelitarık Devleti’nin bu kararı alması kriptopara dünyası için oldukça ümit vaat eden bir gelişme oldu. Gelecek günlerde bu bayrağı çeken devletlerin ardından başka devletlerin geldiğini görmemiz olağan bir senaryo olur. Kriptoparaların en büyük problemi olan regülasyonlar ve kitlesel benimseme konularında ilerlemeler kaydedildikçe piyasada daha olumlu bir hava hissedebiliriz.

Kaynak: Cointelegraph

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Kriptopara

Radio Caca (RACA), CEEK VR (CEEK) ve Casper Network (CSPR) Teknik Analizi | 8 Aralık 2021

Binance Borsası Bazı İşlemleri Geçici Olarak Askıya Alacak!