in

CDZ Exchange Ekibi ile AMA Etkinliği

CDZ Exchange projesi ekibinden Dj Samurai ve MC Liquid 9 Ağustos 2021 Pazartesi Türkiye saati ile 20.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Dj Samurai and MC Liquid, from team of the CDZ Exchange project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Monday, August 9, 2021 at 20.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Ustad Splinter: Merhaba Arkadaşlar,

CDzExchange projesinin ekip üyeleri Dj Samurai ve MC Liquid ile AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bu akşam bizlerle beraber.

CDzExchange projesinin ekip üyeleri Dj Samurai ve MC Liquid proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:

⁃ İlk olarak ikiliye proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.

⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır. Türkçe sorular ise tercümanlarımız tarafından tercüme edilecektir. İkili, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak. Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/CDzExchange hesabını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,

Dj Samurai and MC Liquid team members of the CDz project is with us tonight for the AMA (Ask Me Anything) Event.

thank you for accepting our invitation to answer the questions about the CDz Exchange project!

Our event will be held in 2 sessions:

⁃ First we will ask the team our own questions about the project and chat will be closed during this session.

⁃ After team members answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Team members will choose and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement and be a follower of https://twitter.com/CDzExchange twitter account will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Ustad Splinter: Hoş geldiniz DjSam ve MC Liquid

Welcome @DJSamDeFi and @MCLiquid

Dj Sam: Herkese merhaba! Burada olduğumuz için çok heyecanlıyız.

Hello everyone! We’re very excited to be here 👋

MC Liquid: Merhaba canlar!!!

Hello my peps!!!!!!

Ustad Splinter: Şimdi burada seninle bir parti arenası var! İlk sorum geliyor. Şu ana kadar kurulan yüzlerce kripto borsasına şahit olduk. Sizi benzer hizmetler sunan rakiplerinizden ayıran nedir?

Now here is a party arena with you! My first question is coming. We have witnessed hundreds of crypto exchanges established so far. What distinguishes you from your competitors offering similar services?

MC Liquid: Tamam, tamam! Anladım.

DeFi pazarında, farklı blok zincirlerinde çalışan sayısız DEX var. CDzExchange’in DEX’i, tek bir platformdan varlık alım satımında ve sermaye işleminde daha fazla risk yaratmak için sınırsız zincirler arası likiditeyi kullanması bakımından benzersizdir.

Bu, yatırımcıların, sermaye, varlıklar ve vadeli sözleşmelerine erişim için tek bir blok zinciri ile sınırlı olma ve teknik kısıtlama olmaksızın kripto vadelilerini alıp satabilecekleri anlamına gelir. Biz blockchain agnostiğiyiz.

Basitçe söylemek gerekirse, merkezi olmayan bir borsa kullanarak pazara zincirler arası vadeli alım satım ürünleri getiriyoruz.

Zincirler arası takaslara öncelik vererek ve ortalama kullanıcı için türevleri basitleştirerek büyük miktarlarda likiditenin kilidini açıyoruz ve giriş engellerini azaltıyoruz.

Ok, ok!! Got it.

The DeFi market has countless DEXs running on different blockchains. CDzExchange’s DEX is unique in that for one, it is leveraging limitless cross-chain liquidity to create more exposure in trading assets and transacting capital from one platform.

This means traders can trade crypto derivatives without the technical constraint of being limited to a single blockchain for accessing capital, assets and derivatives contracts. We are blockchain agnostic.

Simply put – we are bringing cross chain derivatives trading products to the market using a decentralised exchange.

We’re unlocking massive amounts of liquidity and lowering barriers to entry by prioritising cross chain swaps and simplifying derivatives for the average user.

Ustad Splinter: Dans etmeye devam edecek ve adamlara sormaya devam edeceğiz. 💥💥Değişim hizmeti söz konusu olduğunda, kullanıcılar için en önemli şey kimliklerinin ve finansal varlıklarının güvende olduğunu hissetmeleridir. CDz Exchange’de güvenliği sağlamak için ne gibi önlemler aldığınızı anlatır mısınız?

We ll keep dancing and will keep asking dudes. 💥💥When it comes to the exchange service , the most important thing for users is to feel that their identities and financial assets are safe. Can you tell us what kind of measures you take to ensure security at CDz Exchange?

DJ Sam: Güvenliği çok ciddiye alıyoruz. Başarılı olmak için kullanıcıların bir borsaya güvenmeleri gerçekten önemlidir. Bu nedenle, yüksek volatilite dönemlerinde beklenmedik kayıplar durumunda yatırımcılar için örnek olarak Protokol Sigorta Fonu’nu (PIF) uyguluyoruz.

Ayrıca CDz DEX motorunun mümkün olduğunca güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için kapsamlı güvenlik ve kod denetimleri yapıyoruz.

We take security very seriously. It’s really important that users have trust in an exchange in order for it to be successful. That’s why we’re implementing the Protocol Insurance Fund (PIF), as an example, for traders in the event of unexpected losses during periods of high volatility

We’re also undertaking extensive security and code audits in order to ensure that the engine for the CDz DEX as near as can be to safe and secure as possible.

Ustad Splinter: Umarım çalma listenizde Türkçe şarkı remixleri vardır. 🧿🧿🧿 Yeni borsaların yaşadığı likidite sorununu çözmek ve ilk etapta yeterli işlem hacmine sahip borsa olmak için nasıl bir strateji geliştirdiniz?

I hope you have some Turkish song remixes in your playlist.🧿🧿🧿What kind of strategy did you develop in order to solve the liquidity problem experienced by new exchanges and to become an exchange with sufficient trading volume in the first stage?

MC Liquid: Tamam… Anladım!!

“Umarım çalma listenizde Türkçe şarkı remixleri vardır.” Evet!!!!! İyi fikir!! Takipte kalın. 🎧🚀🌚

CDzExchange, alım satım spotu ve vadeli sözleşmelerinde daha fazla fırsat yaratmak için zincirler arası likiditeyi kullanması bakımından benzersizdir.

Biz bir blokzincir agnostiğiyiz ve silo blok zincirlerinden daha fazla likidite açarak kullanıcının daha iyi ticaret yapması için daha az sürtünme yaratıyoruz.

Sürekli işlemler, vadeli işlemler, opsiyonlar ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü Kripto Türevleri (CD’ler 💿💿💿) ticaretine açığız.

Amacımız sadece bir tür CD ile sınırlı kalmak değil, aksine bir çok CD’yi desteklemek.

Bu nedenle, diğer platformlara göre CDzExchange’i seçmenin avantajı, doğrudan son kullanıcı için geniş zincirler arası yetenek desteği ile birden fazla CD ticareti türüne erişime sahip olmaktır.

Ok… got it!!

“I hope you have some Turkish song remixes in your playlist.” Yessss!!!! Great idea!! Stay tuned 🎧🚀🌚

CDzExchange is unique in that it is leveraging cross-chain liquidity to create more opportunities in trading spot and derivatives contracts.

We’re blockchain agnostic and creating less friction for the user to make better trades, with more liquidity unlocked from siloed blockchains.

We’re open to all kinds of Crypto Derivatives (CDs 💿💿💿) trading including perpetuals, futures, options and more.

Our goal is not to be limited to just one type of CDs, but rather many types.

Hence the advantage of choosing CDzExchange over other platforms is having access to multiple types of CDs trading, with support for expansive cross-chain capabilities directly for the end user.

Ustad Splinter: Disko süresi sınırsız ama sorularım sınırlı.🔇🔇🔈🔉Platformunuz düşük ücretler ve yüksek işlem hızı için BSC ağında hizmet veriyor. Ancak BSC ağına yapılan son saldırılar göz önüne alındığında, olası bir en kötü durum senaryosuna karşı ne gibi önlemleriniz var?🔊

Disco time is unlimited but my questions are limited.🔇🔇🔈🔉Your platform serves on the BSC network for low fees and high transaction speed. But given the recent attacks on the BSC network, what precautions do you have against a possible worst-case scenario?🔊

DJ Sam: İyi soru! CDzExchange, her ne kadar istesek de BSC protokol seviyesinde olanları kontrol edemez. Aksi takdirde, kripto piyasası zaten 10 trilyon ABD Doları seviyesinde olurdu ve kripto türevleri bunun en az %40’ını oluşturmuş olurdu!

Kontrol edebileceğimiz şey ise kendi ürünümüzdür. Kullanıcıların CDzExchange’in güvenliği ve kolaylığı konusunda güven duymalarını sağlamak için v1 platformumuz güvenlik denetiminden geçmektedir.

Kripto ekosisteminde uzun vadeli bir altyapı olarak Binance Smart Chain’e güveniyoruz. Özellikle de insanların yüksek tıkanıklık ve ağ stresi sırasında Ethereum’da aldıkları kullanıcı deneyimiyle karşılaştırıldığında BSC şimdiye kadar yüksek ağ yükünü oldukça iyi bir şekilde ele aldı. ⚡️

Good question! CDzExchange cannot control what happens on the BSC protocol level, as much as we might like to. Otherwise the crypto market would already at at US$10 trillion, and crypto derivatives would account for at least 40% of that!

What we can control is our own product. Our v1 platform is undergoing security adutis to ensure that traders can have the confidence is the safety and ease of CDzExchange.

We have confidence in Binance Smart Chain as a long term term infrastructure in the crypto ecosystem. BSC has so far handled extreme network load reasonably well, especially when compared to the user experience people get on Ethereum during high congestion and network stress ⚡️

Ustad Splinter: Tomorrowland Festivali’ne bir bilet ya da borsanıza bir bilet… İkisi de hem gürültülü hem de heyecan verici görünüyor arkadaşlar!! Küresel bir değişim olmayı hedefliyorsunuz. Türkiye kriptoda çok büyük bir pazara sahip. Türkiye pazarına veya herhangi bir ülke pazarına özel bir aksiyon planınız olacak mı?💥🧿💥🧿💥

A ticket to Tomorrowland Festival or a ticket to your exchange, both seems loudy and exciting dudes!!You aim to become a global exchange . Turkey is a huge market in crypto. Will you have a special action plan for the Turkish market or any country market?💥🧿💥🧿💥

MC Liquid: Oooooohhh. Güzel soru!

Crypto küreseldir, bu yüzden evet!!!

Ve biz Türkiye’yi seviyoruz!!

Mutlaka ikiye katlayıp sevgimizi halka duyuracağız 💪

Ve kadromuza, tüm Türk dostlarımız ve dost DJ’lerimizle büyümemize ve iletişim kurmamıza yardımcı olacak yeni bir DJ ekledik: Mc Munni..

Diğer kültürlerin, ülkelerin ve toplulukların merkeziyetsiz finansa mümkün olduğunca erişmesine her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz! İçeriğimizin çoğunu zaten 2 dile çeviriyoruz.

Yani sorunuzu cevaplayacak olursak, evet! İngilizce dışında bir dil konuşan kişilerin CDZ. Exchange projesine erişmelerine ve bu proje hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için birçok planımız var.

MC Munni!! Türk DJ’imiz 🎧💿🚀🔥

Oooooohhh. Goooood question!

Crypto is global. So yes!!

And we ❤️ Turkey

We will definitely double down and make our love known for the people 💪

And we have just added a new DJ to our roster Mc Munni, who is helping us to grow and communicate with all our turkish friends and fellow DJz..

Sorry…. we have a Turkish Telegram group. But won’t let us post the link? 😢 @ustadsplinter34

We are always looking to help other cultures, countries and communities access Decentralised Finance as much as possible! We translate much of our content into 2 languages already.

So to answer your question, yes! We have many plans to help people who speak a language other than english gain access to and learn about the CDZ.Exchange project.

https://twitter.com/mc_munni

MC Munni!! our Turkish DJ 🎧💿🚀🔥

Ustad Splinter: Dans pisti boş ama kalplerimiz dolu!

Dance floor is empty but our hearts are full!

Ustad Splinter: Tüm cevaplarınız için teşekkürler. Harika bir seanstı ve umarım herkes eğlenmiştir! Şimdi topluluğa soru sormaları için 5 dakika veriyoruz ve bundan sonra cevaplamak için sorulardan 5 tanesini seçebileceksiniz.
Teşekkürler!
Topluluğa: Başkasının sorusunu kopyalayıp sormak ve birden fazla soru sormak kesinlikle yasaktır ve bunu yapanlar tespit edildiğinde ödüllendirilmeyecek ve gruptan çıkarılacaktır.

Thanks for all of your answers. It was a great session and I hope everyone enjoyed! Now we are giving 5 minutes to the community to ask questions and after it you will be able to pick 5 of the questions to reply.
Thank you!
To community: It is strictly forbidden to copy and ask someone else’s question and ask more than one question, and those who do this will not be rewarded when detected and will be removed from the group.

Pelin Akarsu (From Community): Merhaba
@DJSamDeFi ve @MCLiquid 👋👋

Projenizi oluştururken, proje için yeni fikirleri daha da genişletmek için topluluk geri bildirimlerini veya taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Hi
@DJSamDeFi and @MCLiquid 👋👋

During the build of your project, do you take into account any of the community feedbacks or demands to further expand the new ideas for the project?

Dj Sam: Elbette! CDzExchange, topluluk olmadan tamamlanmış sayılmaz 💿📀💿

Kripto her zaman gelişmektedir ve bu nedenle her zaman yeni talepler olacaktır. Uygulanacak teknik yol haritası ve özellikler hakkında sağlam fikirlerimiz var, ancak topluluk geri bildirimlerine her zaman açığız! 🎧

Herhangi bir fikriniz veya yorumunuz varsa, bizimle paylaşmaktan çekinmeyin 👇

Twitter: https://twitter.com/CDzExchange

Telegram Grubu: https://t.me/cdzexchange

Ortam: http://cdzexchange.medium.com/

E-posta: [email protected]

Of course! CDzExchange is not complete withou the community 💿📀💿

Crypto is always evolving and hence there will always be new demands. We have solid ideas of the tech roadmap and features to implement, but we’re always open to community feedback! 🎧

If you have any ideas or comments, feel free to share with us 👇

Twitter: https://twitter.com/CDzExchange

Telegram Group: https://t.me/cdzexchange

Medium: http://cdzexchange.medium.com/

Email: [email protected]

Rejaul Hok (From Community): CDzExhange’in adından dolayı ilginç bulduğum birkaç “CD veya disk” temasına sahip olması beni şaşırttı, ancak bunun kaynağı nedir? Neden bu ismi ve bu temayı seçiyorum? Gelecekte, bu CD’lere atıfta bulunarak NFT’leri birlikte çalıştırmayı düşünüyor musunuz?

I am struck by the fact that CDzExhange as its name has as its theme several “CDs or discs” which I find interesting, but what is the origin of this? Why do I choose this name and this theme? In the future, do you intend to interoperate NFTs with references to these CDs?

MC Liquid: Komik!!! 💿💿💿 Evet, hayal gücünüzü kullanabileceğinizi düşünüyorum. NFT’ler…..😉 Bu alanı izleyin!! 🚀🚀🚀🚀🌚

It’s fun!!! 💿💿💿 Yes, I think you can use your imagination. NFTs…..😉 Watch this space!! 🚀🚀🚀🚀🌚

Nuşirevan (From Community): IDO öncesi lansman havuzunda 1,2 milyon dolarlık bir TVL’niz var. Lansman için kilitli fon miktarı ne kadar önemli ve hangi DEX’lerde listeleneceksiniz?

You have a TVL of $1.2 million in the pre-IDO launch pool. How important is the amount of locked funds to the launch and which DEXs will you be listed on?

Dj Sam: Evet, Pre-IDO Launchpool’umuz çok sıcak. 🔥

$CDZ kazanan mevcut stake eden kullanıcıları, çok yakında kullanıma sunulacak yeni stake etme ve likidite çiftçiliği havuzlarımızı denemeye teşvik ediyoruz. Pre-IDO Launchpool’da bulunan aynı tokenların ve LP Token havuzlarının çoğu, stake etme ve çiftçilik havuzları için de mevcut olacak.

Bu şekilde kullanıcılar, Pre-IDO Launchpool sona erdikten sonra TVL’lerini yeni bahis ve farm havuzlarına aktarabilirler. 💧💧💧

Topluluk hakkında çok şey öğrendik ve harika geri bildirimler duyduk ve çok yakında yeni ödül havuzlarımızı yayınlamaktan heyecan duyuyoruz! 😆

Yeah our Pre-IDO Launchpool is HOT 🔥

We encourage existing stakers who earn $CDZ to try out our new staking and liquidity farming pools, available very soon. Many of the same tokens and LP-token pools available on the Pre-IDO Launchpool will also be available for staking and farming pools.

This way users can simply transfer their TVL after the Pre-IDO Launchpool ends into the new staking and farming pools. 💧💧💧

We’ve learned a lot and heard great feedback on the community, and we’re excited to release our new reward pools very soon! 😆

Mustafa (From Community): Stake sisteminiz nasıl çalışıyor, projenizde stake etmek isteyen kullanıcılar için gereksinimler nelerdir?

How is your stake system work, what is the requirement for user if they want to stake in your project?

Dj Sam: Basit!

İlk stake havuzumuz, kullanıcıların daha fazla $CDZ kazanmak için yalnızca $CDZ stake etmesini gerektirmektedir.

Tekli varlık yatırımı olduğundan impermanent loss olmaz.

Simple!

Our initial staking pool only requires users to stake $CDZ to earn more $CDZ

It’s single-sided staking so there’s no impermanent loss

Ustad Splinter: MC Liquid ve DJ Sam sizinle olmak harikaydı. Bir dahaki sefere parti yapıyoruz.

MC Liquid and DJ Sam it was amazing being with you. Next time, we’ll be partying.

MC Liquid: Oh Evet!!!!!

Yarın büyük duyuru var!!

Eğlenceli olacak!!

Oh Yes!!!!!

Big announcement coming tomorrow!!

Fun, fun, fun!!!

UTC saat 9’da çok özel bir duyuru yayınlayacağız. Bizi izlemeye devam edin!!!

We will be pushing out a very special announcement at 9am UTC. Stay tuned!!!

Tamam o zaman sevgili Türk arkadaşlarım!!! Sizi seviyoruz ve aya birlikte gideceğiz!! Mükemmel AMA için teşekkürler!! Selamlar.

Okkkkkk my lovely Turkish peeep!!! We ❤️ you. And we will mooooooonnn together!! Thanks fora wonderful AMA!! Peace ✌️

Blockchain Teknolojisinin Sigorta Sektörüne Getirebileceği Yenilikler Nelerdir?

Lithium Finance (LITH), BitMart Platformunda Listeleniyor