içinde ,

Casper Network (CSPR) Destekli CasperPad Nedir?

CasperPad

CasperPad, Casper Network’te sonraki seviye projeleri başlatmak için oluşturulmuş Casper Network destekli merkeziyetsiz Launchpad’dir.

CasperLabs ekibi, “geleceğe hazır blockchain” olarak tanımlanan ve kısmen Ethereum geliştiricileri tarafından tasarlanan CBC Casper spesifikasyonlarına dayanan Casper Network adlı merkeziyetsiz bir protokol geliştirdi.

CasperPad, Casper Network ekosisteminin ilk önemli anahtarıdır. Bu kapının kilidi açıldığında, kapsamlı IDO ağı aracılığıyla Casper Network’te yeni projelerin piyasa sürülmesi planlanmaktadır.

Casper Network, CasperPad

CasperPad, Casper Network’e blockchain geliştirme, pazarlama, stratejiler ve listelemelerde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

CasperPad aracılığıyla projelerin piyasaya sürülmesi, projelerin temelini güçlendirir ve CasperPad’in tarama sistemlerinden bir proje bu taramadan geçmeyi başarabilirse yüksek meşruiyet kazanacaktır. CasperPad, kendi blockchain ağı tarafından desteklenen ilk Launchpad olacak.

Launchpad Nedir?

Genellikle IDO (Initial Decentralized Exchange Offering) olarak anılan Launchpad, yeni kripto projeleri başlatmak ve bir blok zinciri ağında (bu durumda Casper Ağı) likiditeyi artırmak için bir platformdur.

Bu nedenle, onu merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) için tasarlanmış bir fon toplama platformu olarak düşünebiliriz. Yeni projeler, projeleri için ilk DEX tekliflerini (IDO) gerçekleştirebilir. Kripto meraklıları ve yatırımcılar da umut verici yatırım projeleri bulabilir.

CasperPad KYC Nasıl Yapılır?

CasperPad WebKYC portalı, CasperPad ile Müşteri Tanıma (KYC) sertifikasına giriş noktasıdır. Kullanıcı olarak, kimlik belgesi de dahil olmak üzere gerekli tüm bilgileri birkaç dakika içinde girip kaydolabilirsiniz. Tamamlanan KYC başvuruları daha sonra tecrübeli CasperPad KYC uyumluluk görevlilerince güvenli bir şekilde yüklenir.

KYC süreci basit ve hızlıdır, ancak başvurularınızı olabildiğince hızlı tamamlamanızı öneririz. KYC’mizi 6 Aralık 2021 Pazartesi günü açacağız. $CSPD IDO başvurularını ise sadece 9 Aralık 2021 Perşembe gününe kadar kabul edebiliriz.

KYC Süreci Nasıl Tamamlanır?

Başlamadan önce, ihtiyacınız olan belgeleri hazırlamanızı öneririz. T.C. kimlik kartı, pasaport veya ehliyetten birinin yanınızda olması yeterli.

Başvuru için yukarıda belirttiğimiz belgelerden biri ile bir selfie çekmenizi isteyeceğiz. Kullandığınız belgenin İngilizce çevirisini ise başka bir kâğıda yazmayı unutmayın.

İşte Adım Adım Kılavuz:

1- Web tarayıcınızı açın ve şu adresi ziyaret edin:

https://kyc.casper-pad.com/webkyc/publickyc

2- Önünüze tamamlamanız gereken 3 bölüm çıkacak:

a) Kişisel Bilgiler

b) Adres Ayrıntıları

c) Dosyaları Karşıya Yükle

3- Önce Kişisel Bilgiler bölümünü tamamlayın. Lütfen tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun.

Kişisel Bilgiler

4- Bittiğinde Sonraki Bölüme Git’e (Go to Next Section’a) tıklayın

5- Adres Ayrıntıları bölümünü tamamlayın

Adres Bilgileri

6- Bittiğinde Sonraki Bölüme Git’e (Go to Next Section’a) tıklayın

7- Dosya yükle bölümünü tamamlayın. Burada, EVM Cüzdanınızı (örneğin Metamask) ve Casper cüzdanınızı girmeniz gerekecektir. Bunlar ortak anahtarlarınız. Ayrıca bir selfie ve kimlik belgesi yüklemek için iki farklı alan da göreceksiniz.

a) Lütfen selfie görüntünüzün net ve odaklanmış olduğundan ve yüzünüzü doğrulamadan gizleyebilecek şapka veya başka bir öğe içermediğinden emin olun. Lütfen kimlik belgenizi yüzünüzün yanında tutun. Hazırladığınız ingilizce çeviriyi de kimlik belgenizin altında tutun.

b) Lütfen kimlik belgesindeki bütün bilgilerin net ve okunabilir olduğundan emin olun,

Dosya Yükleme

Dosyaları Karşıya Yükle

8- Dosya Yükle bölümünü tamamladığınızda, girdiğiniz bilgileri lütfen iki kere kontrol edin ve dosyaları gönderin.

9- KYC Paketi’nizin teslimi hakkında ayrıntılı bilgi veren bir açılır pencere göreceksiniz.

Açılır Pencere

10- Pencereyi kapatmak için Tamam’ı tıklatın.

Ve işiniz bitti! KYC Paketiniz artık CasperPad’e güvenli bir şekilde gönderildi ve eğitimli KYC görevlileri bilgilerinizi ve sürecinizi inceleyecek. Girdiğiniz e-posta adresine güncel e-postalar almaya başlayabilirsiniz. Size güncel e-postalar [email protected] adresinden gelecektir.

Sorularınız için [email protected] e-posta adresi aracılığı ile yetkililere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: CasperPad Medium

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Arbitrum

MetaMask ile Varlıklarınız Arbitrum’a Nasıl Köprülenir?

Kripto CEO’ları Kongre’de Sıcak Bir Şekilde Karşılandı