in , ,

Casper Network: Casper 2.0’ın Ayak Sesleri

Casper Network, işletmelerin blockchain özellikli ürün ve hizmetleri hızlı ve etkili bir şekilde oluşturmaya başlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir PoS kurumsal blockchain’dir. Casper Network dün yayınladığı bir makaleyle Casper 2.0’ı tanıttı. 

“Beyond ETH 3.0, There’s Casper 2.0” başlığıyla yayınlanan makaleyi sizler için derledik.

Ethereum, yedi yıl sonra konsensüs protokolünü upgrade etmeyi hedeflerken buna karşılık Casper, konsensüs protokolünü, lansmanından sadece iki yıl sonra upgrade etmeye hazırlanıyor. İnsanlara “Merge”ün diğer tarafında var olan bir dünya olduğunu hatırlatmak için burada bulunuyoruz.

Casper 1.0, piyasadaki teknolojik olarak en gelişmiş, güvenli ve erişilebilir blockchain’i tanıttı ve Casper’a ilham veren daha geniş vizyonun sadece ana hatlarını çizdi: Casper 2.0 geliyor.

Casper 2.0, Ethereum 2.0’ın henüz gerçeğe dönüşmeye başladığı bir zamanda, Ethereum 3.0 yol haritasının öngördüğü en iddialı özellikleri gerçekleştirecek. (en iyimser tahminlerde bile Ethereum 3.0’ın gerçekleşmesi için 5 yıl veya daha uzun bir süre öngörülüyor.)

Şimdi, gözlerinizi daha da büyük bir vizyona çevirmenin zamanı geldi. Casper’ın vizyonu, daha erişilebilir ve sezgisel bir deneyim sunarak bir sonraki milyonluk blockchain kullanıcısını bünyesine katmak olacak. Çoğu durumda kullanıcılar, blockchain teknolojisiyle etkileşime girdiklerinin farkına bile varmazlar ve asıl mesele de budur.

Teknoloji liderlerini, iş verimliliğini artıran, yeni gelir akışları yaratan güçlü ve esnek yeni çözümler oluşturma konusunda güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Casper 2.0 bu süreci daha fazla optimize edecek. Diğer özelliklerin yanı sıra 2023’ün ilk çeyreğinde şunları bekleyebilirsiniz:

  • Yeni ve Geliştirilmiş Konsensüs Mekanizması: Zug protocol, Casper 1.0’ın konsensüs modelini destekleyen Highway protocol’unun daha hızlı ve daha güvenli bir halefi olacak.
  • Birleşik Hesaplar, Birleşik Sözleşmeler: Casper, halihazırda upgredable akıllı sözleşmelere olanak tanıyan tek blockchain’dir. Casper 2.0, Casper’daki her şeyin bir sözleşme olduğu ve sözleşmelerin hesapların tüm özelliklerine sahip olduğu (işlemler için ödeme yapma ve ağda stake etme dahil) daha güçlü bir özellik seti sunar. Böylece, daha kullanıcı dostu bir kullanıcı deneyimi sağlanacak ve sonraki milyonluk kullanıcıyı blockchain’e dahil etmeyi çok daha kolay hale getirecek.
  • Open Validator Model: Casper validator’ü olmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bu, Casper’ın Proof-of-Stake network’ünde olmak isteyen herkes için Casper topluluğu içinde yeni fırsatlar açar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Ethereum

Ethereum (ETH) Yol Haritası Güncellendi!

Pontem Network Airdrop Yapabilir mi? Şartları Ne Olur?