in ,

CARE (CARE) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto ekosistemine bambaşka bir boyut kazandırarak sağlık alanında devrim yaratmayı hedefleyen CARE projesi nedir ve nasıl alınır inceliyoruz.

CARE’in amacı, dünyadaki tüm insanların çeşitli hastalıklardan kurtulabilmesi için sağlık hizmetini demokratikleştirerek sağlık sektöründe devrim yaratmaktır. Proje geliri, erken aşama tıbbi projelere yatırım yapmak ve ekonomik nedenlerle sağlık hizmetinden yararlanamayan hastaların tedaviye erişimini genişletmek için kullanılacak.

CARE Ekibi ve Yatırımcıları

Kripto ekosisteminde sağlık alanıyla ilgili bir proje olarak var olmaya çalışan CARE’nin arkasındaki geliştirici ve destekleyici ekip üyeleri doktorlardan oluşuyor. Projenin yaratıcısı Tatsuji Yamanouchi ve kurucu ekip üyeleri Norimasa Tsukada ve Nobuo Kubo doktordur.

CARE Artıları ve Eksileri

Proje, kişiye özel bakımı ve rahatsızlıkların önlenmesini teşvik ederek hastalıkların erken aşamada önlenebileceğini ileri sürüyor. CARE sunduğu sistem ile hastaların kişisel verilerinin biriktirilmesine olanak tanıyor. Kullanıcıların sağlık verilerini paylaşması halinde hesaplarına Carecoin tanımlanırken her kullanıcı Carecoin kullanarak birinci sınıf sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.

CareCoin, sağlık verilerini kullanan ve sağlık bilgilerini blok zincirinde merkeziyetsiz bir şekilde yöneten bir ekosistemdeki yardımcı token’ıdır. Token sahipleri CARE for AI Image Diagnosis ve iPS hücre bankacılığı hizmetlerini kullanabilir. Ekosistem genişledikçe, kullanıcılar analizlere, hastalıkları önleyici ilaçlara, yaşam tarzı programlarına vb. erişebilecek. Ayrıca, CARE ekosistemine önemli katkılarda bulunan kullanıcılar, NFT üyelikleri kazanabilecek.

Projenin eksi bir yönü ise kişisel verilerin paylaşımı konusundaki hassasiyet. Günümüz teknoloji dünyası geliştikçe gizlilik konusu herkes için hayati bir konu olamaya başladı. CARE sunduğu teknolojik olanaklar ve güvenlik sistemiyle kullanıcıları bu konuda mağdur etmeyeceğini bildiriyor.

CARE Tokenomisi

Platformun yerel token’ı olan CareCoin ($CARE), yönetişim ve yardımcı program token’ıdır.
CARE, ekosistemi destekler ve gelişmiş güvenlik performansı, işlem gücü gibi özellikleriyle Ethereum zinciri için ERC-20 token standardı ile uyumludur. CareCoin, katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılan çok amaçlı bir token’dır.

Token İsmi: CareCoin
Ticker: CARE
Toplam Arz: 300.000.000.000
Ondalıklar: 18

CARE Yol Haritası

Proje 2022 yılı içerisinde kullanıcılara NFT özelliğinin,  AI BOX ve iPS hücre bankası gibi son teknoloji hizmetlerin kullanıma sunulmasını planlandı. 2023 yılı için daha büyük hedefler koyan proje, ekosistemde 50’den fazla tesis, NFT üyelik hakkının genişletilmesi, cüzdan sayısının 10 bini bulması hedefliyor. 2024 yılında cüzdan sayısını 100 bin yapmayı planlayan proje, bu hedefleri uluslararası alana taşımayı planlıyor.

Carecoin (CARE) Nasıl Alınır?

Kullanıcılar, CEX/DEX’te CARE ticareti yapabilir. CareCoin fiyatı bugün son 24 saatte 7,4 oranında artış göstererek 0,008928524037 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatlik işlem hacmi 1.927.760.dolar olan token’ın ticaretinin yapıldığı en aktif borsa Gate.io’dur. Bununla birlikte KuCoin ve MEXC Global üzerinde de CareCoin alım satımı yapabilirsiniz. Piyasada CareCoin için popüler işlem çiftleri arasında CARE/USD, CARE/TRY ve CARE/EUR bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Tarık Tolunay Yeni NFT Koleksiyonunu Çıkarıyor!

kripto sözlüğü

Kripto Sözlüğü (E-H)