içinde , ,

Cardano’nun Kurucusu Hoskinson: 2022 Yılında Yeni DeFi ve NFT Düzenlemeleri Gelebilir

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson “Little Bit of Everything” başlıklı YouTube yayınında DeFi, NFT ve kripto sektörünün geleceğine yönelik görüşlerini paylaştı. Hoskinson’a göre 2022 yılı kripto endüstrisi ve Cardano’nun en iyi yıllarından birisi olacak.

Hoskinson, 2017-2018’deki katı düzenlemeleri işaret ederek devlet kurumlarının muhtemelen bu yıl veya önümüzdeki yıl içerisinde NFT’lere yönelik düzenlemeler getireceğine inanıyor. DeFi ve NFT alanlarında inanılmaz büyüme oranlarının yaşandığını ve dolayısıyla endüstrinin geneline yönelik düzenleyici baskıların DeFi ve NFT’lere de yansıyacağı görüşünde.

Hoskinson, geçtiğimiz yıl kripto endüstrisinde yaşanan DeFi ve NFT rüzgarına değinerek bu alanlarda 2022 ve 2023’te gelebilecek muhtemel regülasyonlara değindi:

“Yeni oyuncular işe dahil olacak ve özellikle DeFi tarafında kesinlikle bir regülasyon heyecanı olacak. 2021’de bir DeFi ve NFT çılgınlığına tanık olduk ve muhtemelen 2022 ve 2023’te yasal değişiklikler göreceğiz.”

Cardano’nun kurucusu, insanlar eskisinden sıkıldığında, Metaverse olarak adlandırılan yeni bir evrenin inşa edileceğini de sözlerine ekledi.

Hoskinson ayrıca, hükümet tarafından kriptonun kötü bir şey olarak değerlendirildiğini ifade ederek, hükümetin kripto varlıklara yönelik tutumu ve algısını eleştirdi:

“Tarihin akışını değiştirmeye çalışmak için buradayız. Kredilere %85 faiz uygulayan biz değiliz; uyuşturucu baronları için para aklayanlar biz değiliz; savaşları başlatan biz değiliz. Mali suçların büyük çoğunluğu, çoğu zaman nakit olmak üzere modası geçmiş geleneksel paralar kullanılarak işlenir. Ama nasıl oluyorsa kötü olan kripto ve bir şekilde de yok edilmeli. Bu üzücü.”

Hoskinson’a göre 2022 yılı, çok hızlı büyümenin getirdiği sonuçların sindirildiği bir yıl olacak:

“2022 gerçekten ilginç bir yıl olacak. Bu yıl 2021’deki kadar çok büyüyebileceğimizi söylemek zor.”

“Sanırım bir endüstri olarak bu kadar hızlı büyümeyi iyisiyle kötüsüyle sindireceğiz. Endüstri olarak müjdelediğimiz geleceği temin etmek için çok fazla eğitim, inşa edilmesi gereken birçok araç ve çok sıkı bir çalışma gerekiyor.”

Programında Ripple davasına da yer veren Hoskinson, Ripple SEC davasının yakında Ripple lehine sonuçlanacağını düşündüğünü belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Efinity (EFI) Huobi Global’de Listeleniyor: EFI Nedir?

Fight Of The Ages (FOTA) Nedir?