in

Cardano’da İlk Metaverse Projesi: Pavia

Proof-of-Stake (PoS) üzerine inşa edilen Pavia, Cardano blockchain üzerine kurulu ilk metaverse projesi olan bir oyun uygulamasıdır.

Pavia’da yaklaşık 100.000 ‘arazi parseli’ çıkarıldı ve her biri, bireysel ‘koordinatları’ olan Cardano NFT (CNFT) olarak basıldı. Bu parsellerin %60’ından fazlası Ekim ve Kasım 2021’de önceden satıldı ve geri kalanı 2022’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

NFT’ler için basit bir dille somut veya soyut nesnelerin blockchain tabanlı temsilleri diyebiliriz. Metaverse’ler de genellikle insanların gerçek dünyada olduğu gibi, ancak dijital olarak etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir dünyayı tanımlar.

Pavia’nın yerel token’i $PAVIA, oyun içi bir para birimi olarak işlev görüyor ve bunun %25’i Aralık 2021’de bir snapshot ardından NFT toprak sahiplerine airdrop yoluyla bırakıldı. Cardano blockchain’i üzerine kurulu bir borsa olan Muesliswap’tan alınan veriler, $PAVIA tokenlerinin o sırada 0.20$’ın biraz üzerinde satıldığını gösteriyor ve 107 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri var.

Pavia, Cardano

Veriler, Pavia’da şu anda 8.300’den fazla arsa sahibi olduğunu gösteriyor. Harita 100.000 parsel tamamlana kadar devam edecek. Bunun en geç 2022’nin ilk çeyreğinde olması planlanıyor.

Pavia ayrıca, kullanıcıların 700’den fazla uygulama ve oyunda Pavia ekosistemi dışında uyumlu kendi avatarlarını tasarlamalarına izin vermek için, oyunlar arası avatar platformu “readyplayer.me” ile ortak olmuştu.

Pavia Planlamaları

2022’nin ilk çeyreğinde Pavia, Cardano merkeziyetsiz borsalarına (DEX’ler) eklemeyi ve zincirler arası likiditeyi keşfetmeyi planlıyor.

Ayrıca, platform üzerindeki varlıklara, oyunlaştırmaya vb. şeylere bakmayı planlıyor. Sonraki çeyrekte proje, tüm geri bildirimleri bir araya getirmeyi ve “oyun içi Pavia.io deneyimi, görünümü ve hissi için başlangıç ​​oluşturmayı”, metaverse üzerinde birlikte çalışabilirliği çapraz-zincir ile iki katına çıkarmayı planlıyor. Üçüncü ve dördüncü çeyreklerde, Pavia Plaza ilk canlı etkinliğe ev sahipliği yapacak, ayrıca Pavia portallarının testleri de başlayacak.

Cardano ($ADA)

Tüm bu gelişmeler devam ederken Cardano token’i $ADA bu yazı yazıldığı sırada 24 saat içerisinde, tüm piyasa düşüş eğilimindeyken %10’dan fazla değer kazandı. Cardano $ADA piyasadaki 5.en büyük kriptopara birimi olarak yer alıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC): Bu Hafta Neler Bekliyor?

Walmart Metaverse’e Adım Atıyor