içinde , , ,

Cardano Yükselişe Geçti! ADA Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Cardano (ADA) fiyatı, kurucu Charles Hoskinson ve IOHK’nin 22 Eylül’ü Vasil hard fork için resmi tarih olarak onaylamasının ardından %6’nın üzerinde artış yaşadı.

ADA fiyatı, balinalardan ve yatırımcılardan artan ilgiye tanık oluyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ve IOHK 2 Eylül Cuma günü, Vasil hard fork’unun 22 Eylül’de gerçekleşeceğini açıkladı. Merakla beklenen Vasil hard fork, önce Haziran’da ardından Temmuz sonunda olmak üzere iki kez ertelenmişti. Bu ertelemenin IOHK ve geliştiricilerin, kapsamlı testlerden sonra sorunsuz bir ağ geçişi istemesinden kaynaklandığı açıklandı.

Charles Hoskinson daha önce Cardano ana ağında Vasil hard forkunun büyük olasılıkla Eylül sonunda gerçekleşeceğini ima etmişti. Ayrıca; kesin tarih, DPT’ler ve kripto borsaları tarafından hazırlıklara ilişkin ayrıntılar alındıktan sonra bir tarih açıklanacak.

1.35.3 node’u çalıştıran SPO’lar tarafından %75 blok üretimini içeren üç parametrenin tümü 1.35.3 node’unu yükseltmeyi destekleyecek büyük borsalar ve node’u karşı en iyi DApp’ler testi dahil olmak üzere Vasil hard fork’unu bekliyor.

Binance, MEXC ve Bitrue dahil olmak üzere likidite açısından en iyi kripto borsaları Vasil hard fork’u için hazır. Bu arada Upbit, Coinbase, WhiteBit, BKEX ve HitBTC ise hazırlanmaya ”devam ediyor” Bu arada; Binance, Cardano trade hacminin %30-40’ını oluşturuyor.

Ayrıca, ilk 10 DApp’ten 7’si testi tamamladı veya şu anda Minswap, Lending Pond, Aada, DQuadrant vb. dahil olmak üzere 1.35.3 node’u için test yapıyor.

Cardano (ADA) Fiyatı ve Yükselen Balina Aktivitesi

Cardano, Robinhood ADA’yı 1 Eylül’de listeledikten ve Vasil hard fork tarih onayından sonra artan balina aktivitesine tanık oluyor. ADA, son 2 günde en büyük 500 BSC balinası tarafından satın alınan en büyük token olma özelliğini taşıyor. Üstelik Cardano, son 24 saatte en iyi 2000 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşme platformudur.

Cardano Topluluğunun hissiyatı da Vasil hard fork beklentisiyle ilgili olarak olumlu seyrediyor. Popüler Cardano balinası “ADA Balinası” bir tweet’te Cardano’daki yükseliş hissini paylaştı.

Cardano, Ethereum’dan bu yana büyük ölçüde bir VC ayağı olmadan bir DeFi ekosistemi sunan ilk protokoldür. Güvenlik, merkeziyetsizlik, topluluk ve kısa sürede başarılı olmak için Compound (Liqwid), AAVE (AADA) ve Curve/Maker (Ardana) ve çok daha fazlasına sahiptir.

ADA Fiyat Analizi

Bu yazının hazırlandığı sıralarda ADA, son 24 saatteki %5.77’lik yükselişle 0.49 $’dan işlem görüyor. ADA için bir sonraki direnç olarak ise 0.55 $ olarak görülüyor. Direnç seviyesinin üzerindeki bir ralli, token fiyatını yakında 1 $’a kadar yükseltebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Eylül Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

A16z, Ücretsiz NFT Lisans Çerçevesini Tanıttı