in

Cardano, Vasil Hard Fork’u Testnet’te Yayınlandı

Cardano, test ağında (testnet) Vasil hard fork’unu gerçekleştirdi. Artık temmuz ayının sonunda Cardano ana ağında (mainnet) gerçekleşmesi beklenen hard fork için geri sayım başladı.

Merakla beklenen Vasil hard fork’u, Cardano testnet’inde tamamlandı ve artık temmuz sonunda ana ağda yayınlanması bekleniyor.

Ana ağda tamamlandığında, Vasil hard fork, Cardano üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) için daha hızlı blok oluşturma ve daha fazla ölçeklenebilirlik sağlaması bekleniyor.

Cardano’nun geliştirici ekibi Input Output HK (IOHK), 3 Temmuz’da paylaştığı bir tweet’te, performans yükseltmelerine ek olarak geliştiricilerin gelişmiş komut dosyası performansından ve verimliliğinden ve daha düşük maliyetlerden yararlanacaklarını belirtti.

Vasil hard fork’u, üstlendiğimiz en iddialı çalışma programıdır. Ve bütün topluluk [bu çalışmaya] dahil. Öncelikli kaygımız, bu hard fork’u güvenli ve emniyetli bir şekilde yönetmemizi sağlamaktır.

IOHK ayrıca, “ekosistem paydaşlarının rahat ve hazır olana” kadar hard fork’u ana ağda gerçekleştirmeyeceklerini, ancak yaklaşık dört hafta içinde hard fork’un gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Stepn (GMT) Teknik Analizleri I 04.07.2022

Bybit WSOT 2022: Rekabet Kızışıyor!