içinde ,

Cardano Vasil Hard Fork Neden Tekrar Ertelendi?

Cardano, Vasil Hard Fork’u bir kez daha erteledi. Ağın geliştirici ekibi Input Output Global, (IOG) Teknik Müdürü Kevin Hammond, planlanan ağ yükseltmesi için belirli bir tarih belirtmeden birkaç hafta daha gecikme olabileceğini ima etti.

Cardano topluluğu tarafından beklenen Vasil Hard Fork, token’ı ayı piyasasından çıkaracak önemli bir unsur olarak görülüyor. Vasil Hard Fork, Shelley Hard Fork’uyla gelen staking özelliğinden bu yana en önemli ağ yükseltmesi olarak lanse ediliyor.

Cardano’nun ölçekleme yeteneklerini artırmak için tasarlanan Vasil Hard Fork’un, başlangıçta Haziran ayında yayınlanması planlanmıştı. Ancak sonrasında geliştirici ekibin fark ettiği hatalar nedeniyle Vasil Hard Fork Temmuz ayının son haftasına ertelendi.

Gecikme haberine tepkiler genel olarak olumsuz olmadı. Haber bir miktar hayal kırıklığı yaratsa da, ETH merge’in durumu ile kıyaslandığında Cardano ekosistemi birkaç haftalık gecikmeye tolerans gösteriyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Vitalik Buterin, “Merge’den sonra Ethereum’un %55’i tamamlanmış olacak.” demişti. Bu nedenle Cardano ekosistemi kendini şanslı sayıyor olabilir. Ancak üçüncü bir gecikme haberine, topluluğun tepkisi ne olur kestirmek zor.

Input Output Global (IOG) Teknik Müdürü Kevin Hammon, geliştiricilerin düzeltme ve kapsamlı testler yaptığını, önemli sorunların gözden kaçmadığına emin olmak için acele edilmediğini belirtti.

“Açıkçası, gerçek Vasil Hard Fork’a ulaşmaya birkaç hafta daha olabilir. Bu inanılmaz derecede önemli. Tüm kullanıcılar sorunsuz bir süreç sağlamak için Hard Fork’ta ilerlemeye hazır olmalıdır. Ekip, Vasil Hard Fork’un faydalarını topluluğa sunmak için çok çalışıyor. İyi haber şu ki, bu hafta stake pool operator’leri, dApp geliştiricileri, dahili testler ve diğerlerinin belirlediği sorunları gideren 1.35.2 sürümüne sahip olduk. Vasil Hard Fork’a giderken tüm sorunların ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Hard fork, ağda yeni fırsatlar sunacak ve geliştiricilerin Cardano’yu geliştirmesini kolaylaştıracak “

Cardano testnet upgrade’i için nihai karar, ağın dApp geliştirme topluluğu ile istişare içinde verilecek. Bu süreç öncesinde geliştiriciler, testteki kritik sorunları çözüp, benchmark testleri yürütecek ve daha geniş topluluğa, hard fork uygulanmadan önce dApp’lerini test etmeleri bilgilendirmede bulunacak.

IOG’nin her Cuma yayınladığı değerlendirme raporunda Vasil Hard Fork’un seyrine yönelik daha fazla ipucu bulabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Stepn (GMT) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri I 30.07.2022

Move-to-Earn (M2E)

Move-to-Earn (M2E) Nedir?