içinde ,

Cardano Vasil Hard Fork, ADA Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Cardano, piyasadaki genel havayı takip ediyor ve bugünkü işlem seansında hafif bir toparlanma kaydetti. Bitcoin ve daha büyük kripto para birimleri yükseliş momentumunu genişletmeyi başardıysa, ADA bundan faydalanmaya hazır görünüyor.

Cardano’nun Input-Output Global (IOG) geliştirmesinin arkasındaki şirket, ağın test ağını başarıyla çatalladı. Vasil yükseltmesinin ana ağda dağıtımında “önemli” bir adım atıldı.

Şirket, stakepool operatörlerini, değişim platformlarını ve diğer aktörleri “son test ve entegrasyon süreçlerini başlatmaya” çağırdı. Cardano bundan bir ay sonra Vasil’i ana ağında başlatacak ve 2022 için en önemli adımlarından birini tamamlayacak.

IOG’ye göre Vasil, Cardano’ya “önemli performans ve yetenek yükseltmeleri” sağlayacak. Ağ, geliştiricilere “daha iyi bir deneyim” sunarak performansını ve verimini artırabilecektir.

Cardano

Ek olarak, ağ birlikte çalışabilir hale gelecek ve bir ERC20 token’ını Cardano’ya geçirme görevini kolaylaştıracak Ethereum Virtual Machine gibi yeni işlevlerle birlikte çalışacak. Bu, ağda başlatılacak yeni merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) ve protokoller için kapıyı açabilir. IOG dedi ki:

“Vasil yükseltmesi, üstlendiğimiz en iddialı çalışma programıdır. Ve tüm toplum katılıyor. Öncelikli kaygımız, bu yükseltmeyi güvenli ve emniyetli bir şekilde yönetmemizi sağlamaktır.”

Yine de, geliştiriciler araçları başlatırken ve kullanıcıların bunlarla etkileşime girmesine izin verirken bu dApp’lerin büyümesi biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, uzun vadeli yükseliş potansiyeli yüz hızında genişliyor. Bu konuda geliştirici Sebastian Guillemot şunları söyledi:

Bununla ilgili zorluklardan biri, artık protokol düzeyinde desteklenecek olsalar da, bunların etrafındaki araçların oluşturulması biraz zaman alacaktır. Özellikle, cüzdanların token’ları işleme biçiminde büyük bir değişiklik gerektirecektir.

Cardano Kurucuları 2022 Önceliklerinde

Ağ, Vasil yükseltmesine doğru ilerlerken, IOG CEO’su Charles Hoskinson, perde arkasında gerçekleşen çalışmalar hakkında konuştu. 2022, benimseme, ölçeklenebilirliği iyileştirme ve dApp ekosistemini genişletmeye adanmış bir yıl oldu.

Bu anlamda Hoskinson, Alonzo Hard Fork da dahil olmak üzere son ağ güncellemelerinin öneminden bahsetti. Cardano’nun kurucusuna göre sonuçlar zaten somut ve Vasil ile devam edecek:

Yaptığımız çalışmalar şunu gösteriyor: Hızla büyüyen bir dApp ve canlı NFT ekosistemimiz var ve şu anda Cardano üzerine inşa edilen 1000’den fazla proje var (…). Bir kilit anı tanımlamak her zaman zordur, ancak Vasil Hard Fork oldukça önemlidir.

Bu iyileştirmeler hayata geçtiğinde, IOG gözünü yönetime çevirecek. Hoskinson’ın dediği gibi, ağı güncellemeye devam edecekler, ancak “her yılın bir teması var.”

Cardano

Nihayetinde Hoskinson, ağın kullanıcılara gerçek dünya değeri ve kullanım senaryoları sunarak potansiyeline ulaşacağını söyledi. Bu, belirli kullanıcılardan gelen gecikmelerle ilgili eleştirilere rağmen “net” bir yol haritasına sahip olmakla el ele gider:

Cardano’nun kapasitesini ortaya koymak ve uzun vadeli potansiyelini gerçekleştirmek için her zaman tanımlanmış, net bir şekilde belirlenmiş bir yol haritası izledik.

Vasil hard fork’un Cardano için iyi bir gelişme olduğu ortada. ADA fiyatına pozitif bir şekilde yansıması beklense de kripto para piyasasındaki genel negatif havadan dolayı bu biraz geri planda kalabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Trust Wallet Multi-coin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Ceek VR (CEEK), Shiba Inu (SHIB) ve RadioCaca (RACA) Teknik Analizleri I 05.07.2022