in ,

Cardano Tabanlı DeFi ve NFT Projelerine 100 Milyon Dolarlık Yatırım Desteği

Cardano (ADA) finans kolu Emurgo, Cardano ile ilgili yeni ürünlere ilişkin 100 milyon dolarlık bir yatırım yönetiyor. Fonlar iki yatırım aracına bölünecek. Her birinin ayrı bir ana odağı olacak, ancak her ikisi de Cardano ekosisteminin daha geniş gelişimine katkıda bulunacak.

Bu ayın başlarında Cardano, Alonzo hard forku ile akıllı sözleşme özelliklerini tanıttı. Bu, ağı merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri yürütme ve merkeziyetsiz uygulamaları (DApp’ler) başlatma yeteneğine sahip hale getirdi.

ADA, Cardano

Güncelleme ayrıca Cardano’yu Ethereum, Solana ve Avalanche dışında DeFi ekosistemindeki rakip ağlardan biri haline getirdi. İlk yatırım iştiraki Emurgo Ventures, ürünlerine Cardano’yu dahil eden şirketlere seed finansmanı sağlamakla görevlendirildi. Bu tür projeler, Cardano’nun yeni yeteneklerini kullanan NFT ve DeFi platformlarını içermektedir.

Cardano Ekosistemi Genişletmesi

Emurgo Africa olarak adlandırılan ikinci yatırım fonu, Afrika’nın kriptopara birimi tabanlı çözümlerine odaklanacak. Bu kuruluş, bölgedeki üç yüz girişime seed finansmanı ve kuluçka sağlayacak. Finansmanın sosyal açıdan etkili çözümler sağlamak için Cardano kullanan projelere öncelik verilecek.

Cardano

Bu hususlarla birlikte Cardano popülaritesini artırmayı ve bölgede hakimiyet kurmayı hedefliyor. Daha da önemlisi, Cardano ikinci yan kuruluşu için Afrika’yı seçti çünkü bölge artan finansal verimsizliklerden dolayı muzdarip. Ayrıca, bölgede bankaların kapsamı yetersiz ve vatandaşların büyük bir kısmı bankasız kalıyor. Bu nedenle Afrika, sosyo-ekonomik amaçlar için merkeziyetsiz blok zinciri projelerine daha açık bir konumda.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum | 29 Eylül 2021

kriptopara

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 29 Eylül 2021