içinde ,

Cardano Alonzo White ile Akıllı Sözleşmeler Başlatıyor

Cardano arkasındaki blokzinciri geliştirme ekibi olan IOHK, 15 Temmuz’da projenin Alonzo test ağının resmen Mavi’den Beyaz’a geçtiğini ve beraberinde ekosistemin uzun zamandır beklenen işlevsel akıllı sözleşmelere genişlemesini getirdiğini duyurdu.

Alonzo Blue olarak bilinen önceki test ağı, bazı akıllı sözleşme özellikleri sunsa da, bunlar yalnızca sınırlı sayıda kullanılabiliyordu. Önceki günün yükseltmesi, yaklaşık 500 doğrulayıcının, hisse havuzu operatörünün ve geliştiricinin bu özellikleri ileriye dönük olarak test etmesine izin verecek.

Cardano

Alonzo White, Alonzo Purple olarak bilinen mevcut geliştirme aşaması için son test ağına geçmeden önce iki ila dört hafta çalışacak. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde bir YouTube videosunda, blockchain topluluğundaki diğer kişilerden gelen bazı tepkilere rağmen, projenin geliştirme yol haritasına göre her şeyin yolunda olduğunu söyledi ve Cardano ağı boyunca 10 milyon dolardan fazla NFT satıldığını belirtti.

Alonzo White ana ağa yayınlandığında, geliştiriciler dApp’ler, NFT’ler ve daha fazlasını başlatabilecekler. Alonzo White duyurusunun hemen ardından, Spores Network adlı bir NFT ve DeFi Marketplace, 16 Temmuz’da 2.3 milyon dolarlık başarılı bir bağış topladıklarını duyurdu. Şirket, Cardano’nun daha düşük işlem maliyetlerinden, daha düşük karbon ayak izinden ve daha yüksek işlem hacminden faydalanmayı umduğunu belirtti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, madencilik

Malezya Bitcoin Madencilik Cihazlarını İmha Etti

Tether

Japonya, Stablecoin İçin Daha Katı Kurallar Uygulayacak