içinde , ,

Cardano Ağının Beş Play to Earn (P2E) ve Metaverse Projesi

Cardano, blok zincirini daha fazla kullanıcıya hitap edecek şekilde geliştirmesi Play to Earn oyuncularını çekmeye yardımcı oluyor.

Son zamanlarda popüler hale gelen Play to Earn (P2E) oyunları, kripto para birimleri altında gelir elde etme fırsatı sunuyor. Bu oyunların birçoğu Ethereum’da piyasaya sürüldü. Oyunların geri kalanları Solana ve Polygon’da kullanıma açıldı. Bu platformların birçok alanda Play to Earn oyuncularına fırsatlar sunmasına rağmen ağ bağlantısı gibi teknik aksaklıklar yaşatması nedeniyle Cardano’ya karşı avantajını kaybediyorlar. Cardano, akıllı sözleşmelerin yaygınlaştırılmasının ardından yavaş yavaş merkeziyetsiz borsalara (DEX’ler) ev sahipliği yapıyor. Ağ ve metaverse projeleri için ilk akla gelen platform olma yolunda ilerliyor. Cardano tüm bu girişimlerinin yanı sıra birkaç tane Play to Earn (P2E) ve metaverse projesi bulunuyor.

Cardano Tabanlı Beş Proje

Cardano’daki metaverse projelerinden bazılarına değinelim:

MetaShooter ($MHUNT)

Metashooter, Cardano’daki ilk blockchain tabanlı ve avcılık alanıyla ilgilenen kullanıcılara hitap eden metaverse’dir. Proje, kullanıcılara eğlenceli bir deneyim sunmak için blockchain teknolojisi ile avcılık deneyimlerini bir araya getiriyor. Adada geçen oyun, oyunculara heyecan verici bir deneyim yaşatmak için farklı turnuvalar ve yarışmalarla ödül kazanma fırsatı sunuyor. Ayrıca oyuncular, oyunda kazanma ihtimalini arttırmak için MetaShooter pazarını kullanarak değişik türde silahlar kazanabiliyor.

Pavia ($PAVIA)

Pavia, kullanıcıların sanal bir dünya yaratmalarına, bu dünyada ticaret yapmalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyan bir NFT platformudur.

Cardano

Pavia, kripto alanına meraklı çoğu kişinin dikkatini çekecek blockchain tabanlı arazi satışı yapıyor. Şu anda 10.000’den fazla kişi sanal arazi sahibidir. Proje ekibine göre her bir arazi parseli numaralandırılmış Cardano NFT’yi (CNFT) temsil ediyor. Kullanıcılar proje geliştirme süreci tamamlandıktan sonra kendi arazileri üzerinde düzenlemeler yapabilir. Ayrıca sanal arazi satışında pay sahibi olamayan kullanıcılar için projenin yerel kripto para birimi olan $PAVIA ile arazi parçası satın alma fırsatı sunuluyor. Çok yakın bir zamanda P2E oyunu ile oyun piyasasına da katılmayı hedefliyor.

Cornucopias ($COPI)

Cornucopias, kullanıcıların arazi mülkleri ve diğer NFT varlıkları ile gerçek para alabildikleri Cardano tabanlı bir P2E oyunudur.

Cardano

Oyun, Vahşi Batı, Vahşi Yaşam ve Samuray Çağı olmak üzere üç bölgeye ayrılmış bir adada geçiyor. Oyunculara, eşyalar tasarlayarak ve bunları Cornucopias’ın NFT pazarında diğer kullanıcılara satarak oyunda değer kazanmaları için seçenekler sunuluyor. Ayrıca e-ticaret şirketlerine oyun oynarken markalarını pazarda tanıtma fırsatı veriliyor.

Cardania ($RAD)

Cardania, blockchain teknolojisi, Play to Earn (P2E) ve NFT tabanlı Cardano ağı üzerine inşa ediliyor. Proje ekibi, kullanıcılar için eğlenceli ve benzersiz bir tasarım sunmayı hedefliyor. Ekibin misyonu, kültür merkezli, para ve kaynakların sunulduğu bir oyun ekosistemi tasarlamaktır. Cardania sanal arasa satışını durdurdu. Arsa satın almayı kaçıran kullanıcılar, projenin yerel kripto para birimi olan RAD token’ını kullanabilir ve arazi satın alabilir. Şu ana kadar Cardano blockchain’inde 90 milyar birim RAD kullanıldı.

Cardano City

Cardano City, Cardano blokzinciri üzerine inşa edilmiş metaverse projesidir. Kullanıcılarına şehirde çeşitli sanal etkinlikler oluşturma, bu etkinlikleri özelleştirme, ticaretini yapma fırsatı sunan bu platform 50.000 NFT’ye sahiptir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Arenum Ekibi ile AMA Etkinliği

Cardano $ADA Blokları Doldu mu?