içinde , ,

Cardano Afrika’daki 2. Büyük Ortaklığını Açıkladı

Cardano, yeni bir ortaklık açıklayarak Afrika kıtasındaki büyümesine devam ediyor. Bu kez hedef Tanzanya.

IOHK ve World Mobile şirketleri Cardano blockchain teknolojisini kullanarak, Tanzanya halkına dijital kimlik, mobil internet bağlantısı ulaştırmak için kollarını sıvadı.

Afrika’da yaklaşık 1.3 milyar insan yaşıyor. Ancak Afrika ülkelerindeki nüfusun yarısından fazlasının, 700 milyon olduğu söyleniyor, internet bağlantısı yok. Tanzanya da bu ülkelerden biri. Ayrıca Tanzanya eğitim kalitesi, sağlık sistemi ve mobil internet bağlantısı gibi problemlerle de boğuşuyor.

Cardano

 

World Mobile ve Input Output Tanzanya halkının daha iyi sosyal, dijital ve finansal hizmetlere ulaşabilmesini sağlamayı amaçlayan bir ortaklık kurdu. Ve bu amaca ulaşmak için Cardano blockchain’inden faydalanılacak.

Proje, Zanzibar adasında başlayabilir. Şirketlerin asıl amacı, sürdürülebilir, güneş enerjili kaynakları kullanarak insanlara kaliteli internet bağlantısı sunmak olacak.

World Mobile CEO’su Micky Watkins, ortaklığın ardından yaptığı açıklamada yıllardır süren ihmal yüzünden teknolojik olarak dünyadaki bazı bölgelerin çok geri kaldığını söyledi. Ancak Input Output ile yaptıkları ortaklığın yeni bir dünya açacağını söyleyerek de gelecek için iyimser konuştu.

Cardano’nun Afrika Geçmişi

Bu haber çıkmadan sadece günler önce Cardano başka bir Afrika ülkesiyle ortaklığını duyurmuştu.

27 Nisan tarihinde Cardano, Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir araya geldi. Etiyopya’da blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi oluşturmayı hedefliyorlar.

Bu yazının yazıldığı tarihte, Cardano market büyüklüğü olarak 6. sırada yer almaktadır.

Kaynak: cryptopotato

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Volkan Atan tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Mezun olduğundan beri özel sektörde farklı alanlarda kendini geliştirmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Oasis

Açık Para, Açık Finans Ve Şimdi Açık Veri: Oasis Network

Sorare

Sorare Platformunun Geleceği Ve Gelecekteki Kazanç Potansiyeli Nasıl Olur?