içinde ,

Cardano (ADA) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Cardano (ADA), piyasa değeri bakımından (8. sırada) majör bir coin olarak sınıflandırabilmemize rağmen fiyatının hâlâ düşük seviyelerde olması yatırımcıların ilgisini çekiyor. Peki ilerde Cardano (ADA) kendi boğasını yaşayabilir mi?

Bildiğiniz üzere Cardano’nun (ADA) şu sıralar gündeminde Vasil hard fork’u var. Zaman çizelgesine uyulsaydı hard fork’un dün (29 Haziran) gerçekleşmesi gerekiyordu. Ancak kodlarda yapılan son kontroller sırasında farkedilen bazı hatalar nedeniyle Input Output, Vasil hard fork’unu bir ay sonraya erteleme kararı aldı. Vasil hard fork’unun temmuz ayının sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Vasil hard fork’u yalnızca ağ verimliliğini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda ağı bir bütün olarak daha geliştirici dostu hale getireceği vaat ediliyor. Cardano’dan (ADA) boğa bekleyen yatırımcılar Vasil hard fork’u için adeta geri sayımda. Cardano blok zincirinin yerel kripto para birimi ADA fiyatının şu sıralar piyasa koşulları etkisiyle de zorlandığı göz önüne alındığında, hard fork’un piyasaya sürülmesi ile fiyatta bir toparlanma yaşanması beklentiler arasında.

Cardano blok zinciri, bünyesinde 1.000’den fazla projeye ev sahipliği yapıyor. Vasil hard fork’u ile daha geliştirici dostu olmayı hedefleyen Cardano, bünyesinde proje oluşturmak isteyen geliştiricileri kendisine çekebilir. Bu da uzun vadede ADA fiyatının yükselmesini sağlayabilir.

Bir önceki Alonzo hard fork’u Cardano ağına akıllı sözleşme desteği getirmişti. Vasil hard fork’u onu daha verimli bir ağ haline getirmek için bir temel olacak.

 

ADA, Bitcoin’in 31 bin bandından 20 bin bandına düştüğü sırada yatay seyrini korudu ve uzun bir süredir 0,38 – 0,43$ desteğine tutunmuş durumda. Tekrar 0,64$ ara direncini kırıp 0,77$ seviyesinin üzerinde tutunabildiği takdirde piyasa koşullarına da bağlı olarak ufak da olsa Cardano boğa koşusundan bahsedilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Deutsche Bank: Bitcoin (BTC) Bu Yıl 28.000 Dolara Olacak

Dolaşımdaki Arz, Toplam Arz ve Maksimum Arz