içinde

Cardano (ADA) Bu Hafta %24 Yükseldi, Artış Devam Eder mi?

Cardano (ADA), yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un etkisiyle bu hafta en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden oldu. $ADA son yedi gün içinde yaklaşık %24 yükselirken, yazı kaleme alındığı sırada $0.56 seviyesinden fiyatlanıyor.

Cardano (ADA)’nın bu haftaki rallisine neden olan bir dizi faktör söz konusu oldu. İlk olarak dijital varlığın son bir ayın en düşük seviyesi olan $0.46 noktasını test etmesi nedeniyle, yatırımcılar destek seviyesinden alımlar gerçekleştirdi. 

Cardano (ADA)’ya olumlu yansıyan diğer bir faktör ise USDC için Ethereum – Cardano köprüsünü başlatması oldu. USDC ve ERC-20 IAG token’ları artık Ethereum’dan Cardano ağına köprülenebilir hale geldi. USDC’nin Cardano (ADA)’ya dahil edilmesi, Alonzo Hard Fork’undan sonra ekosistemi güçlendirecek önemli bir hamle olarak görülüyor. 

Diğer temel katalizörler olarak, ağ üzerinde yerel varlıkların ihracındaki artışla birlikte bu ay gerçekleşmesi beklenen ve scaling yeteneklerini artıracak Vasil Hard Fork’u yer alıyor. 

Blockchain analitik firması Santiment’ten gelen veriler, son Cardano (ADA) rallisinin, balina alımlarındaki artıştan kaynaklandığını gösteriyor. Balina etkinliği cuma günü artarken, yaklaşık 160 balina işlem gerçekleştirdi. Cardano (ADA)’ya yönelik balinaların artan ilgisi, Charles Hoskinson’ın olumlu yorumlarından kaynaklanıyor olabilir. Hoskinson, 9 Haziran’daki Consensus konferansı sırasında açıklanacak yeni özelliklere işaret etti. 

Cardano (ADA)’nın kurucusu, ağdaki geliştirme faaliyetinin Vasil Hard Fork’tan önce yükselmesini tahmin ediyor. Github’dan gelen veriler, Cardano’daki geliştirme faaliyetinin bu hafta başlarında rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor. Vasil Hard Fork’unun ay sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. 

ADA/USD

Yazı kaleme alındığı esnada Cardano (ADA) $0.56 seviyesinden fiyatlanıyor. Sert yükselişin ardından bir miktar geri çekilen dijital varlık güç toplama arayışında. Teknik olarak daha önceki yazımızda işaret edilen $0.55 seviyesinde destek bulma arayışı devam ediyor. Bu seviyenin altında sonraki destekler ise $0.50 – $0.45 ve $0.40 noktaları olarak görülüyor. Buna karşılık düşen trendin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda, ilk direnç seviyeleri $0.70 – $0.75 olarak görülüyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

BAYC ve Otherside’a Hack Şoku! 145’ten Fazla ETH Çalındı!

Ethereum, Solana, ve Avalanche Fiyat Analizleri I 05.06.2022